Liga Europy: Wysoka wygrana i awans Wolfsburga!

vfl-wolfsburg.de

Wolfsburg w drugim spotkaniu z Malmoe pokazał Szwedom, że ci jeszcze nie zasługują na grę wyżej niż 1/16 finału. Dziś bez problemu rozprawili się z nimi aż 3:0.

Mecz był na prawdę bardzo wyrównany. Obie ekipy stworzyły niesamowitą atmosferę na boisku, nastawiły się na ofensywę co mogło się podobać dla postronnego kibica.  W pierwszej połowie jedyną rzeczą do której można było mieć zastrzeżenia to skuteczność! Na 13. strzałów tylko jeden okazał się celny! Jednakże autor tego strzału może być jak najbardziej zadowolony, bo otworzył worek z bramkami. W 42. minucie Josip Brekalo wykorzystał zagranie od Wouta Weghorsta i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron piłkarze nieco skalibrowali swoje celowniki i dość często posyłali futbolówki w światło bramki. Gospodarze widząc co się dzieje postanowili wziąć się do roboty i szybko załatwić sprawę awansu. W 65. minucie gry drugiego gola dla gości zdobył Yannick Gerhardt, zaś chwilę później gospodarzy dobił Joao Victor. Malmoe nie miało już żadnych argumentów do walki, niemiecki klub dopiął swego i zameldował się w kolejnej rundzie.