Liga Europy: Villarreal z dobrą zaliczką przed rewanżem, awans bliski

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Dynamo Kijów podejmowało Villarreal. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Żółtej Łodzi Podwodnej 2:0, a na listę strzelców wpisali się środkowi obrońcy Pau Torres i Raul Albiol. W ekipie Dynama 84. minuty spędził na boisku Tomasz Kędziora.

Już od pierwszych minut Villarreal próbował narzucić swoje tempo gry, pewnie czuli się z piłką przy nodze. Częściej też przebywali na połowie Dynama, co skutkowało kreowaniem sobie kilku dogodnych okazji na gola. Swoje szanse mieli między innymi Tigueros, a także Pedraza, ale zabrakło u nich odpowiedniego wykończenia. Kilka chwil później w odpowiedzi ruszył Tsygankov, ale i on nie umiał pokonać Rulliego. Przed znakomitą szansą stanął Dani Parejo, który uderzał piłkę z rzutu wolnego ustawioną na 17. metrze. Futbolówka jednak trafiła w mur.

Gospodarze w końcu zaczęli dochodzić do głosu, przede wszystkim częściej utrzymywali się przy piłce niż miało to miejsce wcześniej. Villarreal zaś zakładał im wysoki pressing, z czym Dynamo miało spory problem. Warto podkreślić, że tempo gry było na wysokim poziomie, a spora część akcji miała miejsca w obrębie szesnastek obu ekip. W 30. minucie gry Pau Torres świetnie odnalazł się w polu karnym po zagraniu Gerarda Moreno, a nastepnie pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Żółta Łódź Podwodna dążyła do tego, by szybko podwyższyć prowadzenie i odpowiednio ustawić się przed meczem rewanżowym. Ten cel udało się zrealizować już w 52. minucie. Po dośrodkowaniu Alfonso Pedrazy strzał na bramkę Bushchana oddał Gerard Moreno, ale golkiper wybronił to uderzenie. Jednak przy dobitce Raula Albiola nie miał nic do powiedzenia. Dynamo w późniejszej fazie meczu przejęło inicjatywę, lecz nie udało im się odrobić strat. Villarreal grał bardziej zachowawczo, Emery postawił głównie na obronę tego korzystnego wyniku.