Liga Europy: Szalony mecz i skromne zwycięstwo AS Romy!

Lorenzo Pellegrini, Edin Dzeko / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na Stadio Olimpico w Rzymie AS Roma walczyła o awans do kolejnej fazy Ligi Europy, ich przeciwnikiem był belgijski Gent. Gospodarze zwyciężyli dość skromnie, bo tylko 1:0.

Fajerwerki w tym spotkaniu zostały odpalone już w 13. minucie. Edin Dzeko posłał prostopadłe podanie do Carleza Pereza, a ten pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Pierwszą połowę gospodarze mieli pod kontrolą, ale po zmianie stron goście zaczęli dochodzić do głosu. W 59. minucie świetną okazję na wyrównanie miał grający niegdyś w Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe. Niestety jego strzał z łatwością obronił Pau Lopez. Dwie minuty później hiszpański golkiper znów wspiął się na wyżyny swoich możliwości i uratował zespół przed stratą bramki. Zagrożenie ponownie stworzył Odjidja-Ofoe, lecz zabrakło lepszej skuteczności. Roma przed rewanżem ma jednobramkową zaliczkę, lecz w ostatnich latach nie była ona wystarczająca do przejścia dalej. Czy tym razem będzie inaczej ?