LE: Bayer Leverkusen zwycięzcą pierwszego starcia z FC Porto!

Bayer 04 Leverkusen (Twitter)

W ramach 1/16 Ligi Europy Aptekarze na własnym boisku podejmowali ekipę z Porto. Gospodarze wygrali to spotkanie 2:1, a na listę strzelców wpisali się Lucas Alario, Kai Havertz oraz Marulanda Luis Diaz.

Podopieczni Petera Bosza dużo lepiej zaprezentowali się na tle FC Porto. Już od pierwszej minuty widać było zaangażowanie, wolę i chęć walki. W 29. minucie potwierdzili to w postaci strzelonego gola. Kerem Demirbay fantastycznie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam formalności dokonał Lucas Alario. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kilka minut później Wilson Manafa dopuścił się faulu w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Kai Havertz. Gości jednak stać było, aby resztkami sił strzelić gola, który w kontekście rewanżu u siebie dużo by dał. W 73. minucie Marulanda Luis Diaz świetnie odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie i strzałem głową pokonał Lukasa Hradecky’ego. Pomimo starań obu ekip więcej goli już nie zobaczyliśmy.