
Liga Europy: Roma odrabia straty i melduje się w 1/8 finału
Ekipa Jose Mourinho zagrała dziś jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie i pewnie awansuje do kolejnej fazy. Znakomite zawody zagrał Leonardo Spinazzola, który zaliczył bodaj najlepszy występ od wygranego przez Włochów EURO 2021.
Rzymianie od pierwszych minut rzucili się do gardła Salzburgowi. Jak najszybciej chcieli odrobić straty poniesione na wyjeździe. Przez ponad 30 minut nie mogli jednak otworzyć wyniku spotkania. Najbliżej był Paulo Dybala, którego pierwsze uderzenie z woleja obronił bramkarz, a dobitka zatrzymała się na poprzeczce. Sytuacji było zresztą naprawdę sporo, Roma cały czas konstruowała kolejne ataki, przy dużej bierności i braku koncepcji gości.
Udało się zaś pokonać Philippa Kohna Andrei Belottiemu. Były kapitan Torino zaczyna wyglądać pomału coraz lepiej pod wodzą "The Special One" i dziś udokumentował to golem na wagę wyrównania strat z Salzburga. Wykorzystał znakomity rajd Spinazzoli, jak i świetną wrzutkę. Głową pewnie skierował piłkę do siatki i w dwumeczu zrobiło się 1:1.
Drugi gol padł po bliźniaczo podobnej akcji. Znów skrzydłem pognał Leonardo Spinazzola, znów doskonale dorzucił, ale tym razem do siatki trafił najlepszy strzelec Romy w tym sezonie, Paulo Dybala. Argentyńczyk z pierwszej piłki pewnym i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Giallorossich na 2:0. Ustalił też przy okazji tenże rezultat, bowiem więcej goli już nie zobaczyliśmy. Roma awansuje do 1/8 finału, a RB Salzburg pożegnał się z rozgrywkami.
FORZA GRANDE ROMA ALÉ
VINCIAMO NOI!
SIAMO AGLI OTTAVI DI @EuropaLeague
DAJE ROMA DAJE
#RomaSalzburg #UEL pic.twitter.com/SAaie1T2rP
— AS Roma (@OfficialASRoma) February 23, 2023
AS Roma 2 : 0 RB Salzburg
33' Belotti, 40' Dybala -
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
Kwadrans futboluBarcelona robi remontade i pokazuje Realowi jak grać w piłkę I KWADRANS FUTBOLU #157
Rafał Makowski / 20 kwietnia 2025, 15:05
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Ekstraklasa skrótyPKO BP Ekstraklasa: Męki Lecha Poznań. Rezerwowi Motoru Lublin ożywili mecz (WIDEO)
Karolina Kurek / 13 kwietnia 2025, 19:27
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21