The Sun

Napoli przegrało z Lipskiem 1:3 w pierwszym meczu  1/16 finału Ligi Europy. Bramki dla zwycięzców zdobyli dwie Timo Werner i Bruma, natomiast dla Napoli trafił Adam Ounas.

Starcie Napoli z Lipskiem zapowiadało się jako hit kolejki. Obie drużyny odpadły z Ligi Mistrzów, zajmując w swoich grupach 3 miejsce. Bardziej jednak na rozgrywkach Ligi Europy zespołowi z Niemiec, bo Napoli bardziej ma się skupić na rozgrywkach Serie A i zdobyciu mistrzostwa Włoch.

Od początku spotkania do ataków rzucili się goście, ale poza kilkoma strzałami w środek bramki Pepe Reiny, nie potrafili konkretnie zaatakować. Napoli odpowiedziało groźnie dopiero w 20. minucie, Marko Rog podał do José Callejóna, ten przymierzył sprzed pola karnego, ale świetnie to uderzenie obronił Péter Gulácsi. No i w zasadzie to wszystko ciekawego co zobaczyliśmy w pierwszej połowie. Duże rozczarowanie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Rog podał do Adama Ounasa, a ten świetnym, plasowanym strzałem wyprowadził Napoli na prowadzenie.

Podopieczni Mauricio Sarriego nie cieszyli się, jednak długo z tego prowadzenia. W 62. minucie, Kevin Kampl zagrał w szesnastkę, piłkę przepuścił Yusuff Poulsen, dopadł do niej Timo Werner i pewnym strzałem wyrównał stan meczu.

Gościom remis nie dawał satysfakcji i poszli za ciosem obejmując prowadzenie. Yusuff Poulsen dostał świetny przerzut od Lukasa Klostermanna, wybiegł w sytuacji sam na sam, zagrał do Brumy, a ten musiał trafić na pustą bramkę i to zrobił.

Wygraną Lipska przypieczętował drugim golem Werner, który trafił z pierwszej piłki po podaniu Emila Forsberga w doliczonym czasie.