Liga Europy: Bez sensacji w Londynie. Arsenal pokonuje Molde

Arsenal

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianki – Arsenal ograł Molde 4:1. Gospodarze musieli odrabiać straty i sporo pomógł im w tym wicelider ligi norweskiej, strzelając dwa samobóje.

W 5. minucie, przed wyborną szansą stanął Eddie Nketiah. Młody Anglik próbował podciąć futbolówkę nad interweniującym Andreasem Linde, ale 27 – letni Szwed dobrze go powstrzymał. Potem Arsenal miał problem z wykreowaniem jakiejkolwiek sytuacji bramkowej, ponieważ w ofensywie The Gunners panował spory chaos. W 22. minucie, Molde wyszło z akcją, którą zakończył wyjątkowo precyzyjnym strzałem Martin Ellingsen. W końcówce, gol Joe Willocka nie został uznany z powodu spalonego. Chwilę później Bernd Leno obronił strzał, który posłał w jego kierunku Ohi Omoijuanfo. Doliczony czas gry przyniósł podopiecznym Mikela Artety trafienie wyrównujące – lekki strzał Willocka wbił przypadkowo do własnej bramki Kristoffer Haugen.

️Od pierwszych minut drugiej odsłony, Arsenal przejął inicjatywę i starał się zagrażać bramce Andreasa Linde. W 54. minucie, piłka dotarła do Seada Kolašinaca, a Bośniak nie trafił już właściwie na pustą bramkę. Następny kwadrans rozpoczął się od kolejnego samobója – tym razem piłkę do własnej siatki wbił Sheriff Sinyan. W 69. minucie, Bukayo Saka perfekcyjnie wyłożył futbolówkę Nicolasowi Pépé, a Iworyjczyk precyzyjnym strzałem podwyższył wynik. Potem Bernd Leno poradził sobie z dość lekką próbą Martina Ellingsena. Vis-à-vis niemieckiego golkipera – Linde – skutecznie interweniował po uderzeniu Willocka. W 81. minucie, gol Nketiaha nie został uznany – sędzia słusznie stwierdził, iż Anglik był na spalonym. W końcówce Arsenal ustalił wynik na 4:1, a bramkę zdobył Joe Willock.

05.11.2020r, 3. kolejka UEFA Europa League, Emirates Stadium (Londyn)

Arsenal 4:1 Molde (1:1)

Ellingsen 22′ — Haugen 45+1′ (GS), Sinyan 62′ (GS), Pepe 69′, Willock 88′.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles (Soares 63′), Mustafi, Luiz, Kolasinac – Willian (Saka 64′), Ceballos (Elneny 80′), Xhaka (Tierney 80′), Pepe – Nketiah, Willock

Molde: Linde – Wingo, Bjornbak, Gregersen (Sinyan 46′), Haugen – Hussain, Eikrem (Brynhildsen 74′), Aursnes – Bolly (Knudtzon 63′), Omoijuanfo (James 74′), Ellingsen (Mostrom 86′)

Żółte kartki: David Luiz, Bukayo Saka.