Liga Europy: Pogrom w Rzymie, strzelanina w Wiedniu, wygrana Tottenhamu

amarabat

O godzinie 19.00 odbyła się pierwsza seria gier trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Najważniejszą informacją jest wygrana Lecha Poznań ze Standardem Liege 3:1! Jednak nie tylko na to spotkanie warto zwrócić uwagę, bo na innych stadionach działo się równie dużo.

W Rzymie Roma rozbiła ekipę Cluj aż 5:0! Gole w tym spotkaniu strzelali między innymi Borja Mayoral oraz Pedro. Zespół Paulo Fonseci zajmuje obecnie pierwsze miejsce w swojej grupie. Za porażkę sprzed tygodnia zrehabilitował się Tottenham, który pokonał na wyjeździe Ludogorets 3:1. Trafienia Harrego Kane’a, Lucasa oraz Giovaniego Lo Celso zapewniły Kogutom drugie miejsce w tabeli. Swoje starcie pewnie także wygrały zespoły hiszpańskie. Real Sociedad oraz Granada dzięki trzem punktom polepszyły swój dorobek.

Z problemami, ale jednak – mecz w Rijece wygrali goście spod Wezuwiusza. Rijeka sensacyjnie objęła prowadzenie po dobrym początku, ale ekipa Gennaro Gattuso nie poddała się. Do wyrównania doprowadził Diego Demme, zaś gola na wagę zwycięstwa zdobył… Filip Braut. Stoper gospodarzy niefortunnie interweniował przy akcji Napoli i skierował piłkę do własnej siatki. Piotr Zieliński na placu gry zameldował się dopiero w 80. minucie meczu. Grad goli mogliśmy także obejrzeć w meczu Rapidu Wiedeń z drużyną Dundalk. Do około 78. minuty na tablicy widniał wynik 1:1. Nikt nie spodziewał się to właśnie za chwilę zacznie się prawdziwa strzelanina. Zarówno jedni i drudzy walczyli o zwycięstwo za wszelką cenę, ale lepsi okazali się jednak gospodarze. Na trzy trafienia Rapidu Dundalk zdołał odpowiedzieć tylko dwa razy i ostatecznie przegrał to spotkanie 3:4.

Poniżej szczegółowe zestawienie wyników.