Liga Europy: Sensacja! AC Milan upokorzony przez Lille

AC Milan

AC Milan niespodziewanie przegrywa z Lille 0:3!

Anna Jantar śpiewała kiedyś “Nic nie może przecież wiecznie trwać…”, a sławne polskie powiedzenie mówi, że każda passa kiedyś się kończy. Dzisiaj, po 24 meczach bez porażki, Milan przegrywa z Lille, a jego katem był Yusuf Yazici.

W pierwszej połowie mecz był dosyć wyrównany. Milan nieco częściej utrzymywał się przy piłce, jednak od 21. minuty musieli odrabiać straty, kiedy Romagnoli sfaulował w polu karnym, a Bartosz Frankowski wskazał na wapno (nieco kontrowersyjna decyzja), a jedenastkę pewnie wykorzystał wspomniany wyżej Yazici. Chwilę później wyrównać mógł Ibrahimović, lecz jego potężne uderzenie z rzutu wolnego wybronił Maignan. Szansę na podwyższanie rezultatu miał jeszcze Celik, ale piłka przeleciała tylko obok lewego słupka bramki.

Milan do przerwy przegrywał 0:1. Lekka niespodzianka, ale pamiętajmy, że Lille jest wiceliderem Ligue 1.

Gospodarze od razu dążyli do wyrównania, ale to goście zdobyli drugiego gola. Po raz kolejny trafienie zanotował Yazici, a asystował mu Ikone. Lepiej mógł zachować się Donnarumma, lecz przy trzecim golu, nie miał nic do powiedzenia, gdyż dobrą akcję Lille zwieńczył, a jakże, Yusuf Yazici, bohater tego spotkania, dla którego to był drugi hat-trick w tym sezonie Ligi Europy. Łącznie (liga+LE) ma na swoim koncie 7 bramek. Pioli pogodził się z porażką, dlatego boisko opuścił chociażby Ibrahimović, a zawodnicy grali bez wiary. Co prawda sytuacje mieli Rebić, czy Leao, ale to Lille było bliższe zdobycia bramki, lecz Donnarumma tym razem wybronił strzał Yazici’ego, a Bamba minimalnie przestrzelił.

Sytuacja obu zespołów w grupie jest bardzo korzystna, bowiem Lille ma 4 pkt przewagi nad Spartą, a Milan trzy. Nie widzę innych możliwości. Wiceliderzy Ligue 1 zagrali dzisiaj koncert i zasłużenie sięgnęli po 3 punkty, a Milan musi przełknąć gorzką pigułkę porażki.

W ramach ciekawostki dodam, że Lille jeszcze nie przegrało z Milanem w całej historii występów. (2 zwycięstwa (2:0 i to dzisiejsze) i 1 remis).

05.11.2020r, 3. kolejka UEFA Europa League, San Siro (Mediolan)

AC Milan 0:3 Lille

Yazici 22′ (K), Yazici 55′, Yazici 58′

AC Milan: G. Donnarumma – Dalot, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez – Kessie, Tonali (61′ Tonali) – Castillejo (46′ Leao), Krunić (46′ Calhanoglu), B. Diaz (78′ Hauge) – Ibrahimović (62′ Rebić).

LOSC Lille: Maignan – Celik, Soumaoro, Botman, Bradarić – Ikone (65′ Lihadji), Xeka (65′ Andre), R. Sanches (80′ Soumare), Bamba (84′ Mandava) – Yazici (80′ Yilmaz), David.

Żółte kartki: Romagnoli – Xeka, Celik.

Sędzia: Bartosz Frankowski.