Liczne przypadki Covid-19 w Chelsea i Manchesterze City

Getty Images

Frank Lampard mówi, że ich przygotowania do niedzielnego starcia w Premier League z Manchesterem City będą przebiegać zgodnie z planem, pomimo nowych przypadków Covid-19 w obu klubach w tym tygodniu.

Mecz City z Evertonem został przełożony w poniedziałek po wielu pozytywnych przypadkach nowego koronawirusa w “The Citizens”. Drużyna pierwszego zespołu mogła wznowić trening w środę, gdy przekazano negatywne testy.

Pep Guardiola potwierdził, że pięciu graczy obecnie izoluje się z powodu koronawirusa, podczas gdy Lampard ujawnił dwa pozytywne przypadki we własnym obozie.

Kraj walczy z nowym wariantem wirusa, a premier Boris Johnson nakazał milionom ludzi żyć pod najsurowszymi ograniczeniami od czwartku, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się po gwałtownym wzroście liczby przypadków w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Menedżer “The Blues” na pytanie, czy jego zawodnicy mają jakiekolwiek obawy odparł: – Czujemy się bezpieczni. Jesteśmy teraz testowani dwa razy w tygodniu, co jest ważne.

– Myślę, że bezpieczeństwo i ochrona są najważniejsze, starając się utrzymać naród na duchu. Lubimy oglądać futbol, lecz bezpieczeństwo jest również istotne – kontynuował Anglik. Reece James nie zagra przez problemy mięśniowe, natomiast do kadry meczowej powrócił Hakim Ziyech po kontuzji ścięgna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *