Mikel Arteta ocenił przyszłość Mesuta Ozila na Emirates Stadium

arsenal.com

Mikel Arteta ocenił przyszłość niemieckiego rozgrywającego Mesuta Ozila. Wiele wskazuje, że Niemiec opuści zespół pod koniec stycznia.

32-latek nie gra od marca i nie łapie się do kadry w rozgrywkach Premier League, jak i Lidze Europy. Ozil jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w klubie (18 mln funtów rocznie). Po zakończeniu kampanii wygasa jego umowa.

“Kanonierzy” chcą odciążyć budżet, dlatego postarają się wypożyczyć kilku zawodników w styczniu. Zapytany o potencjalny powrót 32-letniego Niemca, Arteta powiedział: Zobaczymy co przyniesie czas, ale zaczekamy z decyzją do końca miesiąca.

Arteta powiedział również, że klub nie będzie chciał na siłę skracać kontraktów zawodnikom, których nie ma w jego planach. – Musisz przestrzegać kontraktów – podkreślił. – Jedyne, co możesz zrobić, to po prostu postarać się być z nimi otwartym. Powiedzieć im o swoich zamiarach, roli, jaką pełnią w zespole i dlaczego tak jest – dodał.

– Niektórzy chcieliby się przenieść, ponieważ nie grają, a niektórzy chcieliby zostać – oznajmił. Ostatnie doniesienia mówiły, że Mesut Ozil miał zostać zaoferowany w Juventusie Turyn, który ma lukę w środku pola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *