Po emocjonującym meczu ostatniej kolejki grupy F pomiędzy Olympiakosem a Arsenalem do następnego etapu Ligi Mistrzów awansowali podopieczni Wengera wygrywając z mistrzem Grecji 3:0. Bohaterem meczu został Olivier Giroud, który popisał się hat-trickiem.

Sytuacja angielskiego zespołu nie była do pozazdroszczenia. “Kanonierzy” mieli 3 punkty straty do Olympiakosu i żeby awansować musieli wygrać na greckiej ziemii.

Pierwszego gola zdobyli już w 29. minucie, kiedy to Giroud strzałem głową pokonał Jimeneza.

Na początku drugiej części gry Campbell przytomnie zauważył Giroud i zagrał do niego futbolówkę, po czym Francuz wpakował ją do siatki bramkarza Olympiakosu.

Ostatni cios chłopcy Wengera zadali w 67. minucie, gdy Giroud wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników mistrza Grecji.

Dzięki temu zwycięstwu Arsenal awansował do następnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca z 9. punktami na koncie. Olympiakos ma tyle samo punktów, ale gorszy bilans, dlatego zagra w Lidze Europejskiej.

Olympiakos Pireus 0-3 Arsenal Londyn, 9.12.2015 r., Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus.

0-1, Giroud (29′)

0-2, Giroud (49′)

0-3, Giroud (67′)