Lewandowski: Muszę być ciągle głodny, ciągle chcieć więcej

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Polska - Izrael / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski zdobył bramkę w starciu z reprezentacją Izraela (4:0). Napastnik Bayernu Monachium ma tym samym na koncie 57 goli oraz wyrównał liczbę występów z Jakubem Błaszczykowskim w koszulce z orłem na piersi – 106.

– Zdajemy sobie sprawę, że nasz potencjał jest duży. Dzisiaj zagraliśmy też prościej niż we wcześniejszych meczach. Mam tu na myśli to, że automatyzmy, które wyrobiliśmy wcześniej znów wróciły. Wcześniej może nie udało nam się odbudować fundamentów, ale dzisiaj z nich wyszliśmy i było nam łatwiej. Jeżeli czasami zaczynasz grać coś innego, to tych fundamentów brakuje. Dlatego tak ważne jest, by nie kombinować, nie szukać tego, co nam nie pasuje – powiedział Robert Lewandowski.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Selekcjoner Jerzy Brzęczek postawił na dwójkę napastników i Robert Lewandowski przyznaje, że łatwiej mu się gra w duecie. – Zawsze jest napastnikowi łatwiej, gdy gra w duecie. Przede wszystkim łatwiej, gdy rywal gra trójką obrońców: będąc samemu nawet jak się jednego minie, to drugi zaasekuruje. Dzisiaj tak naprawdę grałem często na „dziesiątce”, schodziłem do rozegrania i szukałem wejść z drugiej linii. Wiedziałem, że z przodu zawsze ktoś będzie i także obrońca przeciwnika będzie musiał bardziej się cofać – dodaje.

Snajper jest rekordzistą pod względem występów z orzełkiem na piersi ex aequo z Jakubem Błaszczykowskim (106 meczów). Każdy rekord jest wyróżnieniem, ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze sporo przede mną, że jeszcze parę lat mam grania. Muszę być ciągle głodny, ciągle chcieć więcej. W jakimś stopniu odpowiedzialność za drużynę spoczywa na naszych barkach. Dzisiaj wiedziałem, że muszę cofać się po piłkę, rozgrywać i grać dla drużyny. Awans na mistrzostwa Europy jest rzeczą podstawową, nie indywidualne osiągnięcia – kończy zawodnik mistrza Niemiec.

źródło: Łączy Nas Piłka / własne

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.