Leonardo Bonucci: W tym zespole jest poczucie przynależności

juventus.com

Leonardo Bonucci pojawił się na konferencji przed towarzyską potyczką Włochów z Albanią (godz. 20:45).

Porażka w barażach z Macedonią Północną na początku tego roku przypieczętowała los Włochów i postawiła ich w obliczu drugiej z rzędu nieobecności w mistrzostwach świata. To była niezwykle gorzka pigułka do przełknięcia dla Roberto Manciniego i jego zawodników. Tym bardziej, że są aktualnymi mistrzami Europy.

– W tym zespole jest poczucie przynależności. Przeszliśmy przez stresujący okres zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Przytrafiło się za dużo kontuzji. Jestem w kadrze przez 12 lat i nie pamiętam mojego kolegi z drużyny, który powiedział, że nie chce reprezentować barw narodowych – przyznał Bonucci.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Bycie tutaj to duma i przyjemność. To, że jestem do dyspozycji trenera napełnia mnie radością. Jedyne, co możemy zrobić, to zbudować wspaniałą teraźniejszość i przyszłość. Piłka nożna, podobnie jak życie, zawsze stawia przed nami szansę na rozpoczęcie nowego rozdziału – dodaje defensor.

Na koniec Bonucci odniósł się do głośnego wywiadu Cristiano Ronaldo, który stwierdził, że poczuł się skrzywdzony przez Manchester United i jest wypychany z Old Trafford. – O Cristiano powiem tyle, że przykro mi było czytać tę sytuację. Nigdy nie jest łatwo być w systemie, w którym dzieją się pewne rzeczy. Spędziłem z nim ważne lata, to wspaniała osoba – przypomina Leonardo Bonucci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.