Luqinhas

Zdjęcie: Legia Warszawa

Legia Warszawa wciąż nie pozostaje bierna na rynku transferowym. Klub ze stolicy  zakontraktował skrzydłowego z Brazylii.

Lucas Lima Linhares „Luquinhas” dołączył do Legii Warszawa, parafując 3-letnią umowę. 22-letni lewoskrzydłowy z Brazylii był zawodnikiem Desportivo Aves, które występuje w Liga NOS, najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Mierzący 169 cm wzrostu zawodnik jest wychowankiem Ceilandense-DF, skąd przeniósł się do 4-ligowego Vilafranquense na Półwysep Iberyjski. Kolejnym etapem jego kariery był krótki epizod w barwach rezerw Benfiki Lizbona, gdzie wybiegał na boisko 14-krotnie, zapisując sobie jedną asystę.

Wiosną, sezonu 2018/2019 Luquinhas przebił się do pierwszego zespołu CD Aves z drużyny do lat 23. W tym czasie wystąpił w 18 spotkaniach rozgrywając 1421 minut i notując 4 asysty. Przez portal „transfermarkt” jest wyceniany na pół miliona, lecz w kuluarach mówi się, że kwota transferu zamknie się w okolicach 350 tysięcy euro.

Luquinhas to kolejny zawodnik, który wzmocni formację ofensywną drużyny z Łazienkowskiej. W trakcie zgrupowania w austriackim Leogang „Wojskowi” nabyli Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok.

Luquinhas to zawodnik stricte ofensywny, który prze z piłką do przodu. Jego atutami są szybkość i wyszkolenie techniczne. Jest zawodnikiem, którego ciężko przewidzieć, lecz musi popracować nad wykończeniem. Poradziłby sobie w lepszym zespole, niż Legia Warszawa. – taką charakterystykę o zawodniku możemy wyczytać w mediach społecznościowych.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *