Legia Warszawa zdała bardzo ważny egzamin, pokonała lidera ligi ukraińskiej

Tomáš Pekhart

Tomas Pekhart i Arvydas Novikovas (obaj Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wygrała swój drugi sparing podczas zgrupowania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mistrzowie Polski okazali się lepsi od Dynama Kijów (2:0). Obie bramki zdobył Tomas Pekhart.

Od 6 stycznia Legia Warszawa przebywa na obozie przygotowawczym w Dubaju. Przed meczem z Dynamem, podopieczni Czesława Michniewicza zdołali rozegrać już jedno spotkanie towarzyskie, a był to mecz z trzecioligowym klubem z ZEA – Liwa Sports Football Club. Legioniści pewnie wygrali tamto spotkanie (8:0). Teraz czekał ich prawdziwy sprawdzian, ponieważ rywalem Wojskowych było Dynamo Kijów, czyli klub, który na jesieni grał w Lidze Mistrzów.

Do przerwy polska drużyna wygrywała 2:0 po dwóch bramkach Tomasa Pekharta. W drugiej połowie tempo znacznie spadło, o czym najlepiej świadczy brak bramek. Kolejny sparing liderzy PKO Ekstraklasy rozegrają 21 stycznia, o godz. 14:00. Ich przeciwnikiem będzie FK Krasnodar.

Legia Warszawa – Dynamo Kijów 2:0 (2:0)

Pekhart 29′ 33′

Legia Warszawa: Boruc – Wszołek, Lewczuk, Wieteska, Mladenović – Martins, Kapustka – Skibicki, Gwilia, Luquinhas – Pekhart

Dynamo Kijów: Bojko – Mykołenko, Szabanow, Zabarnyj, Kędziora, Sydorczuk, Garmasz, Bujalskyj, Verbić, Cygankow, Biesiedin.