Tomaszewski: Kadra grała ostatnio źle, znacznie poniżej możliwości jej piłkarzy

Polska, radość reprezentacji Polski po strzelonej bramce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Lepiej jednak podjąć dobrą decyzję późno niż wcale. Kadra grała ostatnio źle, znacznie poniżej możliwości jej piłkarzy – mówi Jan Tomaszewski w “Interii”.

Jerzy Brzęczek został zwolniony przez prezesa PZPN i więcej nie poprowadzi reprezentacji Polski. Zaskoczenia poniedziałkowym komunikatem nie ukrywał legendarny bramkarz “biało-czerwonych”, choć uważa, że został podjęta słusznie. – Praca Brzęczka w ostatnim czasie to był istny chaos. Nic dobrego, by się z tego nie urodziło – dodał.

Kto zatem mógłby przejąć kadrę i poprowadzić w marcowych spotkaniach el. MŚ 2022 oraz EURO 2020? – Trener z zagranicy i wziąć na asystenta Michała Probierza lub Piotra Stokowca. Potem oni powinni przejąć drużynę narodową, żeby była wreszcie w reprezentacji jakaś kontynuacja pracy – spekuluje Tomaszewski.

– Lepiej jednak podjąć dobrą decyzję późno niż wcale. Kadra grała ostatnio źle, znacznie poniżej możliwości jej piłkarzy. Mamy naprawdę świetnych graczy, tymczasem drużyna narodowa grała tak, że przykro było patrzeć. W klubach polscy piłkarze potrafią zakładać wysoki pressing, dlaczego w kadrze było to niewykonalne? Nie można było zwlekać, w marcu startują kwalifikacje mundialu w Katarze – kończy.

źródło: sport.interia.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *