Legia Warszawa może stracić dwóch zawodników

Lopes

pilkarskiswiat.com


Według greckich oraz australijskich mediów dwaj piłkarze mogą odejść z Legii Warszawa. Chodzi o Rafaela Lopesa oraz Igora Kharatina, którzy dostali oferty przejścia do innych klubów.

Rafael Lopes gra w Legii od 2020 roku, gdy przeszedł do niej z Cracovii. Stołeczny zespół pozyskał go wtedy za bardzo promocyjną cenę, więc można w jego przypadku mówić o niezłym interesie. Sam zawodnik nigdy nie stał się postacią wyróżniającą w ekipie z Warszawy, pełnił raczej rolę zmiennika. W 68 meczach zdobył zaledwie 12 bramek, co nie zmienia postaci rzeczy, że niektóre z nich były dla klubu niezwykle ważne.

Pomimo swojej niebagatelnej roli władze Legii nie chcą wiązać z Portugalczykiem dalszej przyszłości. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem obecnego roku i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. Zainteresowanie 30-latkiem wyraziło ostatnio Western Sydney Wanderers. Australijczycy chętnie sprowadziliby go za darmo.

Odejść z klubu może nie tylko Rafael Lopes, ale także Igor Kharatin. Ukrainiec zupełnie nie odnalazł się w Warszawie. Kibice nie zapamiętają go z żadnego pozytywnego przebłysku. Zawodnik grał niewiele i generalnie nie wyglądał zbyt dobrze, gdy już dostawał szansę na boisku. W swoim zespole chętnie widzieliby go włodarze AEK-u Ateny. Dyrektorem sportowym jest tam obecnie Radosław Kucharski, który ściągał piłkarza do Warszawy, gdy pracował w Legii. Kontrakt 27-latka obowiązuje jeszcze przez dwa lata, więc Grecy musieliby za niego zapłacić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.