Makana Baku wraca do Polski! Niemiec zagra w czołowym klubie Ekstraklasy

Makana Baku

źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_


Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty podał, że Makana Baku jest dogadany z Legią Warszawa. Niemiec już w poniedziałek ma przejść testy medyczne.

Wszyscy fani Ekstraklasy pamiętają, jakie wrażenie robił Makana Baku, gdy grał w Warcie Poznań. Niemiec był czołowym zawodnikiem drużyny, która do końca sezonu biła się wtedy o prawo gry w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Być może fakt zajęcia miejsca, które jednak nie premiowało “Warciarzy” udziałem w eliminacjach zdecydowało, że skrzydłowy nie został w zespole na dłużej. Decydujące okazały się wtedy kwestie finansowe.

Baku w ubiegłym sezonie grał w Turcji. W zasadzie poprzedni rok ma do wymazania. Wraz z Göztepe spadł z ligi, a sam Niemiec rozegrał zaledwie 770 minut w rozgrywkach tamtejszej ekstraklasy. Niepowodzenia, jakich doznał zawodnik w Turcji skłoniły Legię Warszawa do zapytania o możliwość sprowadzenia go na Łazienkowską. Po trudnych negocjacjach z władzami klubu wszystko wygląda już na załatwione.

Wiele źródeł w polskich mediach potwierdza, że Makana Baku zostanie wkrótce nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Stołeczny klub zapłaci za niego 375 tysięcy euro. 24-latek stawi się w poniedziałek na testach medycznych i jeśli przejdzie je pomyślnie, to zwiąże się z “Wojskowymi” kontraktem.


1 thought on “Makana Baku wraca do Polski! Niemiec zagra w czołowym klubie Ekstraklasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.