Towarzysko: Druga porażka mistrza Polski, Pogoń Szczecin górą w Opalenicy

Lech Poznań Ekstraklasa

pilkarskiswiat.com

W Opalenicy Lech Poznań doznał drugiej porażki w trakcie przygotowań do sezonu. Tym razem skuteczniejsi byli piłkarze Pogoni Szczecin (0:1).

Od początku tego tygodnia z zespołem pracuje już John van den Brom. Holenderski szkoleniowiec nie ma zbyt dużo czasu, by poznać drużynę, bo po 5 lipca Kolejorz zmierzy się z Karabachem Agdam w I rundzie el. Ligi Mistrzów.

Lechici nie forsowali tempa, a spotkanie podzielono na trzy tercje po 30 minut. W 29. minucie Sebastian Kowalczyk świetnym strzałem z dystansu dał prowadzenie Portowcom. W drugiej tercji z urazem zszedł Dariusz Fornalczyk i pomocnik długo nie podnosił się z murawy. Do końca wynik już się nie zmienił.