Legia Warszawa ma kryzys w szatni. Czterech piłkarzy odsuniętych od zespołu

Czesław Michniewicz

Zdjęcie: Lens Strong/Shutterstock

Legia Warszawa sypie się od wewnątrz. Najnowsze doniesienia mogą zmartwić kibiców stołecznego klubu. Czesław Michniewicz miał odsunąć od gry czterech ważnych piłkarzy i nie chodzi tu o postawę sportową.

Legia Warszawa przechodzi kryzys, nie tylko sportowy. Według doniesień Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl trener Czesław Michniewicz musiał podjąć ważne decyzje w sprawie kadry, nie tylko na podstawie czynników czysto sportowych. Część piłkarzy została odsunięta od kadry ze względu na niesubordynację.

Pogrążony w ogromnym kryzysie klub mistrza Polski ma kolejne kłopoty. Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem w meczu Piasta Gliwice z Legią Warszawa wyciekły ważne informacje. Tomasz Włodarczyk poinformował, że trener stołecznego klubu odsunął od gry czterech piłkarzy. Decyzja ta nie była podyktowana formą zawodników czy też ich postawa na treningach. Chodziło o niewłaściwe zachowanie.

Czwórka skreślonych przez byłego selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski to Lirim Kastrati, Mattias Johansson, Lindsay Rose i Jurgen Celhaka. Z tego względu na ławce rezerwowych w meczu z Piastem w Gliwicach usiadło zaledwie pięciu piłkarzy. Już w pierwszej połowie na boisku zameldował się jeden z nich. Ihor Charatin zmienił Maika Nawrockiego.

Dlaczego piłkarze wylecieli z zespołu?

Jak donosi anonimowy informator, cała sprawa dotyczy kwestii dyscyplinarnych i złej postawy zawodników.

– Wewnątrz zespołu jest gorąco. Nie wszyscy grają do jednej bramki.

Jego zdaniem drużynie nie pomagają Kastrati, Johansson i Rose. „Nie ciągną wózka w tę samą stronę, a na to żaden trener nie może sobie pozwolić” – czytamy w podanej przez Meczyki informacji.

Inaczej ma się sprawa z Jurgenem Celhaką. W tym przypadku piłkarz nie chciał zgodzić się na rozgrywanie meczów w drużynie rezerw. Spotkała go więc za to kara w postaci całkowitego odsunięcia od gry w Legii Warszawa.

Na ten moment nie wiadomo do kiedy będzie obowiązywać decyzja Czesława Michniewicza. Legia w Ekstraklasie prezentuje się dramatycznie i trudno wyobrazić sobie, by zaczęła radzić sobie lepiej, gdy kilku ważnych piłkarzy jest odsuniętych od drużyny. A węższa kadra jeszcze bardziej utrudni trenerowi rotowanie zespołem na mecze w europejskich pucharach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.