Ekstraklasa: Kolejna kompromitacja Legii Warszawa w lidze

Piast

źródło: piast.gliwice.pl/Michał Buska

Legia Warszawa przegrała kolejny mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Tym razem tęgie lanie zafundował im Piast Gliwice, który zdołał dziś wygrać aż 4:1.

Pierwsza połowa pokazała nam, dlaczego piłka nożna jest nieprzewidywalna. Legia od razu ruszyła na przeciwnika. Świetną okazję do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie miał Mahir Emreli. Azer w jednej akcji dwa razy obił oba słupki bramki gospodarzy. Wydawało się, że ta sytuacja będzie zwiastować napór warszawiaków na bramkę gliwiczan, ale obraz gry był zupełnie inny. To Piast w najbliższych minutach zdobył dwa gole. Obie bramki skompletował Toril. Legia była skonsternowana, bo to ona grała, ale przeciwnicy strzelali. Goście dopięli swojego i zdobyli finalnie także swoją bramkę. Po kombinacyjnym rozegraniu jej autorem był Muci. Była ona znakiem do ataku i dominowania na Piaście. Jednak to było na tyle, bo po pierwszej połowie to właśnie gospodarze prowadzili, choć wynik cąły czas wisiał na włosku.

Druga połowa to już popis niemocy Legii. Piłkarze przyjezdnych momentami wyglądali jakby pierwszy raz w życiu grali w piłkę. Nie było z ich strony żadnego zaangażowania w grę. Za to tego nie brakowało Piastowi, który łatwo radził sobie ze słabszym rywalem. Wystarczająco dobrze uwydatnił to w 60. minucie Toril. Hiszpan główką ustrzelił dziś hat-tricka. To był jego fantastyczny moment! Podobnie świetny miał Nikola Stojiljković. Serb zameldował się na murawie właśnie za hiszpańskiego bohatera meczu i również zdołał zdobyć bramkę. Legia w tym momencie skompromitowała się już po całości, bo bardziej już nie można. Mistrzowie Polski nie pokazali dziś zupełnie nic oprócz niecelnych strzałów i licznych problemów z rozegraniem piłki.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 4:1 (2:1)

Bramki: 10′ Toril, 14′ Toril, 59′ Toril, 86′ Stojiljković – 21′ Muci

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, Munoz, Katranis – Hateley, Sokołowski – Pyrka (75′ Ameyaw), Chrapek, Kądzior (75′ K. Vida) – Toril (83′ Stojiljković).

Legia Warszawa: Tobiasz – Skibicki, Wieteska, Nawrocki (25′ Charatin), Mladenović – Josue, Martins (63′ Kostorz), Slisz – Muci, Emreli, Luquinhas (63′ R. Lopes).

Kartki: 64′ Sokołowski (PIA), 89′ Munoz (PIA) – 26′ Mladenović (LEG), 90+2′ Slisz (LEG)

Sędzia: Jarosław Przybył