Legia remisuje z BVB! Na razie tylko w UEFA Youth League, ale czekamy na wieczór…

Młodzieżowa drużyna Legii Warszawa zremisowała w Dortmundzie z rówieśnikami z Borussii 3:3 w 5. kolejce UEFA Youth League.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 10. minucie otworzyli wynik spotkania po bramce Kyerematenga. Legia zdołała odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie i to dwukrotnie! Najpierw w 31. minucie wyrównał Szymański, zaś dziesięć minut później młodzi legioniści wyszli na prowadzenie po bramce Szczepańskiego.

Druga połowa znów lepiej zaczęła się dla BVB. Podrażnieni wynikiem z pierwszej połowy młodzi piłkarze Borussii chcieli jak najszybciej doprowadzić do korzystnego dla nich rezultatu. Udało im się to w 59. minucie, gdy bramkę na 2:2 zdobył Larsen. To jednak im nie wystarczyło. Napór trwał, a 79. minuta przyniosła kolejne trafienie dla Niemców. Piłkę we własnym polu karnym stracił Hołownia, a jego błąd wykorzystali do spółki Larsen i Amenyido, który wykończył akcję strzałem do pustej bramki. I gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Dortmundzie, po raz drugi tego dnia bramkarza Borussii ładnym strzałem z dystansu pokonał Szymański. Po ciekawym, obfitującym w bramki spotkaniu Legia zapisała na swoim koncie drugi punkt w UEFA Youth League i mimo tego, że jest w tabeli na ostatnim miejscu to może być z siebie dumna po dzisiejszym występie. W 6. kolejce młodzi legioniści podejmą w Warszawie rówieśników ze Sportingu Lizbona. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o 16:00.

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 3:3 (1:2)

1:0 Keyeremateng 10′

1:1 Szymański 31′

1:2 Szczepański 41′

2:2 Larsen 59′

3:2 Amenyido 79′

3:3 Szymański 88′