Łukasz Piszczek zwiąże się z Borussią do końca kariery

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Piszczek jest na etapie negocjacji nowej umowy z Borussią. Polak ma zostać w Dortmundzie do końca kariery.

Obecna umowa polskiego obrońcy została podpisana w styczniu tego roku, a wygasa wraz z końcem czerwca 2018 roku. Trudny początek Piszczka po przejęciu Borussii przez Thomasa Tuchela odszedł już w zapomnienie i teraz nikt nie wyobraża sobie podstawowej jedenastki bez reprezentanta Polski.

31-latek w przeszłości był wodzony przez Real Madryt, ale wówczas nawet sam Jose Mourinho nie był w stanie przekonać Piszczka do transferu. Teraz tym samym tropem podąża Barcelona, jednak i tym razem Polak nie jest zainteresowany wyjazdem z Niemiec, a co więcej prowadzi zaawansowane rozmowy z działaczami BVB na temat jeszcze dłuższej umowy.

Piszczek gra dla Borussii od 2010 roku, gdy to przeniósł się za 2,5 mln euro z Herthy Berlin. Przez ten czas wyrobił sobie markę nie tylko w kraju naszych zachodnich sąsiadów, ale również w całej Europie i dziś jest jednym z najlepszych prawych obrońców Starego Kontynentu. Nowa umowa ma związać Piszczka z zespołem z Dortmundu do 2020 roku, co będzie wiązało się z prawdopodobnym zakończeniem przez niego kariery w obecnym zespole.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.