Lechia Gdańsk zostanie ukarana?

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Nowy szef Komisji Licencyjnej PZPN, Krzysztof Rozen, zapowiada, że 14 grudnia Lechia Gdańsk może zostać ukarana za niedopilnowanie spraw finansowych związanych z uzyskaniem licencji na sezon 2017/18. Zagrożony karą jest także Ruch Chorzów.

Krzysztof Rozen w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego stwierdził, że większość polskich klubów nie ma problemów finansowych, co jest dobrym znakiem. Jednakże są wyjątki.

Większość klubów ekstraklasy nie ma zaległości wobec podmiotów objętych ochroną licencyjną, czyli piłkarzy, pracowników administracyjnych, innych klubów. Poza Lechią Gdańsk – stwierdza Rozen.

Póki co postępowanie w tej sprawie jest w toku, a ostateczna decyzja zapadnie 14 grudnia. Komisja czeka obecnie na wyjaśnienia klubu i jednocześnie przyjmuje stanowisko, że nawet spłata po terminie nie będzie okolicznością łagodzącą. Najprawdopodobniej kara nie ominie gdańskiej Lechii. Klub z Gdańska był w ostatnim czasie dwukrotnie karany karą finansową i odjęciem punktów właśnie z powodu zaniedbań finansowych.

Nieciekawie sprawa wygląda również dla Ruchu Chorzów, którego zobowiązania są według obowiązującego regulaminu przeterminowane.

Daliśmy czas Ruchowi na znalezienie pomocy z zewnątrz, od miasta i podmiotów trzecich, które podobno zadeklarowały chęć wsparcia. 30 listopada jest głosowanie wierzycieli, którzy muszą zaakceptować plan naprawczy. Jeśli tak się stanie, klub otrzyma pomoc. W przeciwnym razie sędzia jak rozumiem musi ogłosić upadłość – mówi Krzysztof Rozen.

Klubowi z Chorzowa grozi zawieszenie lub odebranie licencji na grę w I Lidze. Decyzja zapadnie także 14 Grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.