LE: Zwycięstwo Torino po ciekawej końcówce

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w grupie B FC Torino pokonało na własnym stadionie z FC Kopenhaga 1:0 po golu Fabio Quagliarelli w doliczonym czasie gry. Całe spotkanie w barwach włoskiego klubu rozegrał Kamil Glik.

Gospodarze mieli optyczną przewagę od początku spotkania. Przez całą pierwszą połowę piłkarze z Kopenhagi nie oddali ani jednego strzału na bramkę Torino. W pierwszych 45 minutach bramek jednak nie było.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił. Włosi wciąż byli stroną przeważającą, ale skupieni na defensywie goście nie dali sobie strzelić gola. W doliczonym czasie gry faulu w polu karnym dopuścił się jednak Mikael Antonsson. Jedenastkę pewnie wykorzystał Fabio Quagliarella, zapewniając rzutem na taśmę trzy punkty drużynie gospodarzy.

FC Torino – FC Kopenhaga 1:0 (0:0)

Gol 1:0 – 90+4′ – Fabio Quagliarella (k.)