W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w grupie D Celtic Glasgow pokonał przed własną publicznością Dinamo Zagrzeb 1:0 po golu Krisa Commonsa. Cały mecz na ławce rezerwowych Celtiku spędził polski bramkarz Łukasz Załuska.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 6. minucie gry Kris Commons wykorzystał podanie Anthony’ego Stokesa i wyprowadził Celtic na prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie zmuszeni do ataków byli mistrzowie Chorwacji, którzy próbowali zmienić niekorzystny dla nich wynik. Mistrzowie Szkocji skutecznie bronili jednak dostępu do własnej bramki, raz po raz stwarzając groźne sytuacje po kontratakach. Korzystny dla nich wynik utrzymał się do końca spotkania. Celtic – Dinamo 1:0.

Celtic Glasgow – Dinamo Zagrzeb 1:0 (1:0)
Gol 1:0 – 6′ – Kris Commons