Manchester City zdominował FC Kopenhagę. Dwubramkowa przewaga przed rewanżem

Twitter.com/@ChampionsLeague

Manchester City pewnie wygrał wyjazdowy mecz z FC Kopenhagą 3:1 i jest bliski przejścia do następnej fazy rozgrywek.

FC Kopenhaga dosyć niespodziewanie znalazła się w gronie drużyn grających w 1/8 finału Champions League. W drodze do elity mistrz Danii wyeliminował Raków Częstochowa, a w fazie grupowej wykorzystał fatalną dyspozycję Manchesteru United. Pierwszym rywalem Kamila Grabary w fazie pucharowej Ligi Mistrzów został mistrz Anglii i zdobywca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu  – Manchester City. “The Citizens” bezbłędnie przebrnęli swoją grupę zdobywając komplet punktów.

Atutem FC Kopenhagi dotychczasowo była świetna dyspozycja na własnym obiekcie. Na Parken pewniej spotkanie rozpoczął jednak Manchester City. Już w 10. minucie spotkania Kevin De Bruyne pokonał polskiego bramkarza mocnym uderzeniem po ziemi.

Po bramce gra się zaostrzyła. Z powodu kontuzji przedwcześnie musiał zejść Jack Grealish dla którego był to pierwszy mecz w wejściowej jedenastce od ponad miesiąca. Manchester City wyglądał zdecydowanie lepiej od drużyny z Danii i wydawało się, że kwestią czasu jest podwyższenie wyniku. Utrata kontroli w spotkaniu przez “The Citizens” wiązała się z fatalnym błędem Edersona, który praktycznie podał do napastnika przeciwnika. Zamieszanie wykorzystał Magnus Mattsson uderzając technicznie z przed pola karnego.

Zawodnicy Kopenhagi nie utrzymali remisu do gwizdka kończącego pierwszą połowę. Magnus Mattsson próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, ale zrobił to na tyle niefrasobliwie, że piłka odbita od Kevina De Bruyne wylądowała pod nogami Bernardo Silvy. Portugalczyk z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie goście już nie dawali dojść Duńczykom do zdania. Tworzyli sobie liczne sytuacje, ale bramka na 3:1 padła dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Jej autorem był Phil Foden.

13.02.2024, Liga Mistrzów – 1/8 finału, Parken Stadium (Kopenhaga)

FC Kopenhaga – Manchester City 1:3 (1:2)

Bramki: 35. Mattsson  – 11. De Bruyne (Foden), 45+1. Silva (De Bruyne), 90+2. Foden (De Bruyne)

FC Kopenhaga: Grabara  – Diks, McKenna, Vavro, Jelert  – Goncalves (70.Hojlund), Falk, Mattsson (81. Larsson)  – Elyounoussi, Claesson (C) (55. Cornelius), Achouri (81. Sorensen)

Manchester City: Ederson  – Ake, Stones, Dias, Walker (C)  – Rodri, Foden, Grealish (21. Doku), De Bruyne, Silva (78. Nunes)  – Haaland

Żółte kartki: 71. Falk (FC Kopenhaga), 74. Diks (FC Kopenhaga)

Sędzia główny: Jose Maria Sanchez Martinez (Hiszpania)