Na Stadio San Paolo w Neapolu SSC Napoli wygrało ze Spartą Praga 3:1 w meczu 1 kolejki fazy grupowej LE 2014/15 grupy I. Po mimo szybkiego objęcia prowadzenia przez Czechów Napoli zdołało odrobić straty i zdobyć 3 punkty. Dwukrotnie dla Napoli trafił Mertens a trzecią bramkę dołożył Gonzalo Higuain. Jedynego gola dla Sparty Praga zdobył Husbauer.

W 14 minucie goście przeprowadzili fantastyczną akcję, którą strzałem zza pola karnego wykończył Husbauer i było 1:0 dla Sparty. Czesi cieszyli się z tego prowadzenia zaledwie 10 minut. W 23 minucie Nhamoinesu Costa zagrał piłke ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Napoli, którą bezbłędnie wykorzystał Gonzalo Higuain. Do przerwy mieliśmy remis 1:1. Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli piłkarze Sparty Praga, jednak w 51 minucie to gospodarze zdobyli gola. Akcja prawą stroną boiska, podanie Higuaina w pole karne a tam we właściwym czasie znalazł się Mertens i bez problemu wbił piłkę do siatki – 2:1 dla Napoli. W 81 minucie Mertens ponownie strzelił gola i podwyższył wynik meczu na 3:1. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło. Napoli pokonało Spartę Praga 3:1 i zdobyło pierwsze 3 punkty w fazie grupowej LE 2014/15.

W drugim spotkaniu grupy I Young Boys Berno pokonało Slovan Bratysławę aż 5:0.

Napoli – Sparta Praga (3:1) – 18.09.2014 (21:05)
14′ J.Husbauer (0:1)
23′ G.Higuain (1:1) (k.)
51′ D.Mertens (2:1)
81′ D.Mertens (3:1)