LE: Świetny mecz w Atenach, i zwycięstwo Dynamo Moskwa!

Na inauguracje 1 Kolejki Ligi Europejskiej w grupie E, na przeciwko siebie stanęły drużyny Panathinaikosu Ateny oraz Dynamo Moskwa. Jeśli ktoś przestał przełączył to spotkanie po upływie 10 minuty, ma czego żałować. Wtedy właśnie obie drużyny ruszyły do ataku, czego efektem było stworzenie kilku na prawdę dogodnych sytuacji po obu stronach. Mecz zakończył się wynikiem 1:2(0:1).

Pierwszą bramkę oglądaliśmy dopiero w 40 minucie, a jej autorem był gracz drużyny ze stolicy Rosji, a dokładniej Aleksandr Kokorin. Ten sam zawodnik chwilę później, mógł strzelić drugą bramkę dla swojego zespołu, jednak nie wykorzystał znakomitego podania od Kurányi’ego dzięki któremu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron zawodnicy Dinamo szybko podwyższyli swoje prowadzenie na 0:2, a dokładniej zrobił to w 49 minucie Aleksjei Ionow. Bramkę kontaktową dla zespołu ze stolicy Grecji w 63 minucie strzelił Dinas, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, stojąc tyłem do bramki i głową kierując futbolówkę w samo “okienko”. Obie drużyny rozegrały świetny, wyrównany mecz, na który patrzy się z przyjemnością. Oby więcej takich spotkań!