Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy C Ligi Europy Sporting Braga na wyjeździe wygrał 2-1 z Hoffenheim. Niemcy lepiej weszli w spotkanie obejmując prowadzenie za sprawą Sandro Wagnera. Portugalczycy wyrównali tuż przed przerwą, a bramkę na wagę zwycięstwa w 50. minucie strzelił Dyego Sousa.

Przed meczem to Niemcy byli uznawani za faworytów spotkania z piłkarzami z Bragi. Trzeba przyznać, że gracze prowadzeni przez Juliana Nagelsmanna w pierwszej części spotkania rozgrywali dobre zawody, stwarzali sobie dogodne okazje do strzelenia bramki. Po prawej stronie boiska bardzo aktywny był Pavel Kadeřábek. Czech najpierw groźnie strzelał na bramkę rywali, lecz piłka odbiła się tylko od słupka. Chwilę później Kadeřábek miał więcej szczęścia. Wrzucił piłkę na głowę Sandro Wagnera, który z bliska pewnie pokonał bramkarza rywali. Świetną okazję do podwyższenia wyniku meczu zmarnował w 35. minucie Andrej Kramarić. Chorwat otrzymał świetne podanie z lewej strony, lecz przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym Matheusem. Chwilę przed przerwą Niemcy pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji. Świetne dośrodkowanie Ricardo Esgaio strzałem głową wykończył João Carlos.

W drugiej połowie piłkarze Sportingu dali popis skuteczności. W 50. minucie dogranie wzdłuż pola karnego autorstwa Esgaio wykorzystał niepilnowany Dyego Sousa, który z bliska wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie bramki gospodarze przez długie minuty dochodzili do siebie. Portugalczycy mądrze bronili się przed rywalem. W kolejnych minutach determinacja gospodarzy rosła, lecz nie potrafili w tym spotkaniu uratować choćby punktu.

W niemieckiej drużynie od 56. minuty na boisku przebywał były reprezentant Polski Eugen Polanski.

W drugim spotkaniu tej grupy Łudogorec Razgrad bezbramkowo zremisował na wyjeździe z tureckim İstanbul Başakşehir FK . W bułgarskim zespole w wyjściowym składzie znalazł się Jacek Góralski. Polaka w 77. minucie zmienił Sasha.