LE: Śląsk Wrocław przegrywa i odpada

Na II rundzie eliminacji kończy się tegoroczna przygoda Śląska w Lidze Europy. Wrocławianie przegrali z IFK Göteborg 0:2 w meczu rewanżowym rozgrywanym w Szwecji.

Na początku pierwszej połowy Śląsk śmiało ruszył do ataku i próbował sobie stworzyć sytuację na zdobycie gola. Jednak ani dośrodkowania, ani strzały z dystansu nie przyniosły oczekiwanego efektu. W 24. minucie swoją szansę mieli piłkarze IFK po bardzo dobrym wyrzucie z autu, ale obrońcy “Wojskowych” opanowali sytuację.W dalszej części drugiej połowy okazję na zdobycie gole próbowali jeszcze stworzyć goście, ale w ich grze brakowało dokładności.

Pomiędzy 50. a 60. minutą meczu gracze “Aniołów” zdobyli dwie bramki, które dobiły piłkarzy z Wrocławia i przesądziły o wyniku meczu. W 55. minucie Engvall otrzymał prostopadłe podanie i wykorzystał swoją szansę. W tej sytuacji tragiczną stratę w środku pola zaliczył jeden z pomocników Śląska. Z kolei w 59. minucie Mikael Boman wykorzystał fatalne wyjście z bramki Pawełka i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Podopieczni trenera Pawłowskiego ambitnie walczyli do końca, ale fatalnie skiksował Jacek Kiełb, który w 73. minucie nie wykorzystał najlepszej okazji polskiego zespołu.

Śląsk w dwumeczu zaprezentował się gorzej, grał niedokładnie, a wielu piłkarzom brakowało koncentracji co miało ostateczny wpływ na porażkę i zakończenie zmagań w eliminacjach do Ligi Europejskiej w sezonie 2015/2016.

Gamla Ullevi, Göteborg, 23.07. 2015, godz. 19:00
IFK Göteborg  – Śląsk Wrocław 2:0
1:0 – Gustav Engvall 55′
2:0 – Mikael Boman 59′

Żółte kartki: Paweł Zieliński, Dudu Paraiba, Adam Kokoszka (Śląsk)

IFK Göteborg: John Alvbage – Haitam Aleesami, Sebastian Eriksson, Thomas Rogne, Mattias Bjarsmyr – Emil Salomonsson, Jakob Ankersen, Gustav Svensson, Soren Rieks, Mikael Boman (79′ Martin Smedberg-Dalence) – Gustav Engvall (87′ Tom Pettersson)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński (88′ Mateusz Machaj), Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba – Tom Hateley, Tomasz Hołota, Robert Pich, Peter Grajciar (68′ Kamil Biliński), Flavio Paixao (76′ Marcel Gecov) – Jacek Kiełb