UEFA

Jagiellonia Białystok przegrała rewanżowe spotkanie z Omonią Nikozją (0-1) w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyna Michała Probierza tym meczem zakończyła europejską przygodę w tym sezonie.

Pierwsze niebezpieczeństwo pod bramką stworzyli goście, a dokładnie Tuszyński, który próbował wykoszystać chaos cypryjskiej defensywy po wybitym kornerze przez Tomasika. Następnie polskich kibiców postraszyć postanowił w 6 minucie Nuno Assis, ale jego groźne podanie z lewego skrzydła minęło wszystkich graczy z Nikozji. 2 minuty później sympatycy gospodarzy mogli się cieszyć ze zdobyteh bramki. Assis popisał się genialnym prostopadłym zagraniem do Sheridana, który najpierw świetnie zwiódł Tarasovsa, a następnie sprytnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bezradnego Drągowskiego. Pierwszy kwadrans gry stawał pod znakiem licznych błędów polskiej ekipy w środkowej strefie boiska, gdzie rządził i dzielił Goulon. Kilka chwil później celną próbę na bramkę oddał Margaca, lecz na posterunku dobrze dziś dysponowany Drągowski. Następne fragmenty gry należały do piłkarzy Jagiellonii, jednak niestety często goście oddawali rywalom piłkę nieudolnie centrując w pole karne bądź niedokładnym operowaniem futbolówki w środku pola. W 35 minucie Bebe został ukarany przez arbitra żółtą kartką za bezpardonowy atak na Rafale Grzybie. Dosłownie chwilę później do notesu Danilo Grujicia trafił Sheridan, który skierował łokieć w kierunku twarzy piłkarza Jagiellonii Białystok. Odpowiedzialność za zdobycie wyrównującego gola wziął na siebie Grzyb, ale jego dwie próby z dystansu nie napsuły w żaden sposób krwi bramkarzowi Nikozji.

W przerwie meczu Michał Probierz przygotował zmianę w składzie. Grzelczak zastąpił na placu gry słabego w pierwszych 45 minutach Dzalamidze. W 49 minucie żółtą kartkę obejrzał Romanchuk za zbyt agresywną walkę o piłkę. Parę chwil później Piotr Grzelczak spróbował wykorzystać swój atut, jakim bez wątpienia jest dobre uderzenie, jednak strzał z nieprzygotowanej pozycji wylądował na trybunach stadionu w Nikozji. 56 minuta spotkania, na korektę zdecydował się trener gospodarzy wprowadzając na boisko Fofanę, który zmienił Bebe. 4 minuty później do strzeleckiej sytuacji doszedł Runje, lecz zagranie głową bez największego trudu wyłapał Bartłomiej Drągowski. 62 minuta przyniosła kolejną zmianę w składzie Jagiellonii. Młody Sekulski za Frankowskiego. Kolejne fragmenty meczu pokazywały nieudolność obu ekip w rozegraniu piłki. Defensorzy gości łatwo gubili się w swojej 16-ce w czasie stałych fragmentów gry, kolejną szansę na zmianę wyniku miał Runje, ale ponownie zbyt słabo posłał futbolówkę na bramkę. W 74 minucie miało miejsce ostre starcie Sekulskiego z goalkeeperem Omonii, napastnik trzeciej ekipy poprzedniego sezonu zbyt agresywnie starał się wygarnąć piłkę, sędzia pokazał naszemu zawodnikowi żółtą kartkę. Po tym zdarzeniu Panayi był opatrywany przez sztab medyczny. Na kwadrans przed końcem swoją szansę otrzymał Świderski, który zmienił na murawie Romanchuka. Madera w 77 minucie spróbował szczęścia z dalszej odległości, ale ta próba nie zaburzyła spokoju defensywy gospodarzy. Kolejne zdarzenie warte odnotacji to zmiana przeprowadzona w 79 minucie, za zmęczonego Goulona na plac gry wszedł Gerasimos. Piłkarze z Cypru co rusz usiłowali ukraść swoim rywalom cenne sekuny oddając zupełnie nieudane strzały z kilkudziesięciu metrów. W 83 minucie na boisku zameldował się znany z gry w polskiej lidze Kirm, zastąpił na niej Schembriego. Od tej chwili podopieczni Probierza starali się grać na tzw.”aferę”, jednak to nie przynosiło wymiernych efektów . Danilo Grujić postanowił doliczyć do czasu gry aż 5 minut, lecz piłkarze z Białegostoku nie potrafili przebić muru cypryjskiej obrony, a ich niecelne zagrania w pole karne mogły tylko rozśmieszyć kibiców na stadionie.

Omonia Nikozja w następnej rundzie zagra z  Broendby Kopenhaga.

Sędzia:  Danilo Grujić (Serbia)

Skład Omonii Nikozja: Panayi – Runje, Goulon(79′ Gerasimos), Lobjanidze – Ramos, Bebe(56′ Fofana), Margaca, Economides, Assis – Schembri, Sheridan

Skład Jagiellonii Białystok: Drągowski – Modelski, Madera, Tarasovs(75′ Romanchuk), Tomasik – Romanchuk, Grzyb – Frankowski(62′ Sekulski), Dzalamidze(46′ Grzelczak), Gajos – Tuszyński

Żółte kartki dla zawodników gospodarzy: Bebe (35′) oraz Sheridan (36′)

Żółte kartki dla zawodników gości: Romanchuk  (49′) oraz Sekulski (74′)