LE: Pogrom Lokomotivu, remis w Tiraspolu

uefa.com

W 2. kolejce Ligi Europy grupy F Lokomotiv odniósł swoje premierowe zwycięstwo wygrywając 3:0 z FK Zlin, natomiast Kopenhaga jedynie zremisowała 0:0 z Sheriffem Tiraspol.

W 11. minucie bliski zmiany wyniku był Kvist, ale jego strzał zza pola karnego minął bramkę Mikulića. Kilka minut później Mikulić obronił groźny strzał Zeci. Kopenhaga w pierwszej połowie dominowała, ale nie potrafiła strzelić gola. Po przerwie byliśmy świadkami nudnego spotkania. Kopenhaga oddała jedyny celny strzał w drugiej połowie i obie drużyny podzieliły się punktami.

28.09.2017, 2. kolejka Ligi Europejskiej, Sheriff Stadium

Sheriff Tiraspol – FC Kopenhaga 0:0

Sheriff Tiraspol: Zvonimir Mikulić – Petru Racu, Veaceslav Posmac, Ante Kulušić – Mateo Sušić , Josip Brezovec  (Ziguy Badibanga 81′), Gheorghe Anton (Jeremy De Nooijer 63′), Yury Kendyš, da Silva Leite – Stefan Mugoša (Vitalie Damascan 70′), de Macedo da Silva

FC Kopenhaga: Robin Olsen – Peter Ankersen, Denis Vavro, Michael Lüftner, PierreBengtsson – Kasper Kusk (Nicolai Boilesen 68′), Zeca, William Kvist (C), Benjamin Verbič ( Uroš Matić 82′)– Pieros Sotiriou, Martin Pušić (Rasmus Falk 45′)

Żółte kartki: Ante Kulušić

Sędzia: C.Pisani

W drugim meczu grupy F Lokomotiv rozgromił na własnym stadonie Zlinę. Hat-trickiem popisał się Manuel Fernandes. W 2. minucie Gajić sfaulował w polu karnym Miranchuka i sędzia wskazał na 11. metr. Z rzutu karnego nie pomylił się Fernandes, który zaczął strzelanie w Moskwie. W 6. minucie Portugalczyk strzelił swojego drugiego gola po podaniu od Edera. Zilina na pierwszą okazję czekała do 16. minuty, wtedy Dame Diop minimalnie strzelił obok słupka. Minutę później było już 3:0 i ponownie Fernandes, który wykończył podanie od Miranchuka strzałem przy bliższym słupku. W drugiej połowie drużyna z Czech odważniej zaatakowała, ale jedynym zagrożeniem był strzał Gajića, który wylądował obrok bramki. Lokomotiv jak najmniejszymi nakładami sił kontrolował drugą połowę nie dając sobie strzelić, choćby jednej bramki.