LE: Balotelli i spółka z kompletem punktów

i.huffpost.com

W jednym ze spotkań grupy K Ligi Europejskiej Nicea pokonała u siebie holenderskie Vitesse 3:0. Poza emocjami boiskowymi były też te pozasportowe, ponieważ mecz został przerwany na kilkanaście minut w drugiej połowie.

Gospodarze przystępowali do rywalizacji z drużyną Vitesse po wygranej w poprzedniej kolejce zmagań grupowych z Zulte-Waregem. Ekipa z Eredivisie takiego szczęścia na inaugurację rozgrywek nie miała, ponieważ pomimo prowadzenia przegrała z Lazio 2:3.

Mecz rozpoczął się dość niemrawo, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie klarownej sytuacji w pierwszym kwadransie. Optyczną przewagę wydawała się mieć jednak francuska drużyna. W 16′ minucie Nicea skutecznie wykorzystała rzut rożny, ponieważ to właśnie po stałym fragmencie gry wynik otworzył Alassane Plea. Rezultat został podwyższony jeszcze przed przerwą, gdy to po samotnej akcji strzał z pola karnego oddał Allan Saint-Maximin. Zespoły schodziły więc do szatni przy wyniku 2:0.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania mecz został przerwany. Powodem była awaria zasilania, przez którą zawodnicy udali się na kilkunastominutową przerwę. Po powrocie do gry nie za wiele się zmieniło. Vitesse nagle nie ruszyło do ataku i nie stworzyło sobie zbyt wielu sytuacji. Zwycięstwo przed własną publicznością Nicea przypieczętowała w 81′ minucie, gdy wynik na 3:0 podwyższył Plea, dla którego była to druga bramka w meczu.

Po dwóch kolejkach OGC Nice ma już sześć oczek, podczas gdy Vitesse wciąż jest bez punktów.

28.09.2017, 2. kolejka fazy grupowej Europa League, Stade de Nice (Nicea)

OGC Nice – Vitesse 3:0 (2:0)

Alassane Plea 16′, 81′ Allan Saint-Maximin 45′

OGC Nice: Yoan Cardinale, Christophe Jallet, Dante, Maxime Le Marchand, Arnaud Souquet, Pierre Lees-Melou, Jean Michaël Seri (Adrien Tameze ’73), Vincent Koziello, Alassane Plea, Mario Balotelli (Igniatius Knepe Ganago 73′), Allan Saint-Maximin (Bassem Sarafi 80′)

Vitesse: Remko Pasveer, Fankaty Dabo, Guram Kashia, Matthew Miazga, Alexander Büttner (Lassana Faye 45′), Thomas Bruns, Thulani Serero (Mukhtar Ali 80′), Navarone Foor, Milot Rashica, Tim Matavž, Bryan Linssen (Mason Mount 86′)

Żółte kartki: Mario Balotelli – Thulani Serero

Sędzia: Aleksei Eskov