W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w grupie H rosyjski FK Krasnodar zremisował u siebie z Evertonem 1:1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Gospodarze od pierwszych minut byli drużyną groźniejszą i kontrolowali przebieg gry. Częściej byli przy piłce, oddawali także więcej strzałów na bramkę. Efekt przyszedł pod koniec pierwszej połowy. W 43. minucie pierwszą bramkę w meczu strzelił Brazylijczyk Ari.

Bramka stracona tuż przed przerwą zmusiła piłkarzy Evertonu do odważniejszych ataków od początku drugiej odsłony. Wydawało się, że gospodarze mają spotkanie pod kontrolą. Nie pozwalali na zbyt wiele przyjezdnym. W 82. minucie po dośrodkowaniu Leightona Bainesa z lewej flanki, piłkę do siatki skierował jednak Samuel Eto’o, ratując tym samym punkt dla drużyny z Liverpoolu.

FK Krasnodar – Everton FC 1:1 (1:1)