LE: Szczęśliwe zwycięstwo Legii z Trabzonsporem!

Mistrz Polski – Legia Warszawa odniosła wczoraj skromne zwycięstwo 1:0 w wyjazdowym meczu z Trabzonsporem rozegranym w ramach 2 kolejki fazy grupowej LE 2014/15. Bramkę na wagę kolejnych cennych trzech punktów dla Legionistów zdobył w 16 minucie meczu Michał Kucharczyk, warto dodać że był to jedyny oddany strzał na bramkę rywali przez zespół Legii.

Legia Warszawa po wygranej z Lokerem 1:0 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy 2014/15. “Wojskowi” byli pełni nadziei przed meczem z Trabzonsporem, wierzyli że mogą pokonać zespół z Turcji i to na ich stadionie. Ostatecznie Legioniści zrealizowali swój cel, jednak nie obyło się bez problemów. W 16 minucie podopieczni Henninga Berga przeprowadzili bardzo ładną akcje. Ivica Vrdoljak przerzucił piłkę na lewą stronę wprost do Michała Kucharczyka, który wbiegł z futbolówką w pole karne i strzałem w prawy dolny róg pokonał bramkarza Trabzonsporu – 1:0 dla Legii! Tureccy piłkarze protestowali, że Kucharczyk był na pozycji spalonej, jednak gol został uznany. Legioniści utrzymali prowadzenie do przerwy.

null

Druga połowa należała w całości do gospodarzy. Legia miała bardzo dużo szczęścia w drugich 45 minutach meczu. Świetną sytuacje na pokonanie Dusana Kuciaka miał Oscar Cardozo jednak Paragwajczyk nie trafił czysto w piłkę i ta przelaciała obok bramki. Później po strzale głową jednego z zawodników Trabzonsporu piłka uderzyła w poprzeczkę, znów szczęście było po stronie mistrza Polski. W 88 minucie Michał Żyro otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Do końca spotkania sędzia doliczył aż 8 minut i Trabzonspor miał jeszcze szansę na wyrównanie, jednak to się nie udało i Legia wygrało ostatecznie 1:0.

Po 2 kolejkach fazy grupowej Ligi Europy 2014/15 Legia Warszawa zajmuje 1 miejsce w grupie L z kompletem punktów na koncie. W drugim wczorajszym meczu tej grupy Lokeren wygrał z Metalistem Charków 1:0.

Trabzonspor – Legia Warszawa (0:1) – 02.10.2014 (19:00)
Bramka:
16′ M.Kucharczyk (0:1)