Drugie zwycięstwo w drugim meczu Ligi Europy odnieśli piłkarze Lazio. W czwartkowy wieczór rzymianie pokonali przed własną publicznością belgijskie Zulte-Waregem 2:0.

Sytuacja obu drużyn po pierwszych meczach była zgoła odmienna. Przed dwoma tygodniami Lazio po emocjonującym meczu pokonało Vitesse Arnhem 3:2, natomiast gracze Zulte Waregem zostali rozgromieni przez Nice aż 1:5. Nic dziwnego zatem, że to rzymianie uchodzili za faworytów dzisiejszego spotkania.

Na potwierdzenie tych słów przyszło czekać do 18. minuty. Z lewej strony dośrodkował Jordan Lukaku, piłkę zgrał Adam Marušić, a bramkarza Zulte-Waregem pokonał strzałem głową Felipe Caicedo.

Kolejne minuty również należały do gospodarzy. Piłkarze Lazio mieli zdecydowaną przewagę, czego dowodem jest aż jedenaście strzałów oddanych przez nich w pierwszej połowie, w tym cztery celne. Oprócz wspomnianej główki Ekwadorczyka, żaden z nich nie znalazł drogi do celu i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu podopiecznych Simone Inzaghiego.

W drugiej połowie tempo gry mocno spadło, a rywalizacja toczyła się głównie w środku pola. Pierwszy strzał w tej części meczu padł dopiero w 72. minucie. Po rzucie rożnym dla Lazio uderzał Caicedo, ale tym razem jego strzał zdołał obronić Nicola Leali. Belgijski bramkarz był górą także kilka minut później, kiedy to odbił na rzut rożny piłkę po uderzeniu Alessandro Murgii.
Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 83. minucie. Przyjezdni przeprowadzili wtedy swoją chyba najgroźniejszą akcję w meczu, którą celnym strzałem zakończył Peter Olayinka. Na posterunku był jednak Thomas Strakosha.
W końcówce spotkania zawodnicy Lazio udowodnili swoją wyższość. Po zagraniu Murgii na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.