LE: Club Brugge nie dał szans Besiktasowi

Besiktas Stambuł uległ FC Club Brugge 1:3 w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Europy. Po wygranej na własnym boisku 2:1 to Belgowie awansowali do ćwierćfinału. Turcy mimo prowadzenia nie zdołali nawiązać walki o awans do kolejnej rundy.

Pierwsza połowa była wyrównana, jeśli chodzi o liczbę stworzonych sytuacji i liczbę strzałów na bramkę rywali. Jedyną przewagę gospodarze mieli w posiadaniu piłki. Turcy starali się atakować, aby odrobić straty z pierwszego meczu.

Co nie powiodło się w pierwszej, udało się w drugiej połowie. Już cztery minuty po wznowieniu gry, prowadzenie Besiktasowi dał obrońca Ramon. Na dużo więcej niż ten gol nie było już stać gospodarzy tego meczu. To goście rządzili do końca meczu. W 61. minucie do wyrównania doprowadził niezawodny Tom De Sutter. W końcówce meczu popis dał, wprowadzony na murawę w drugiej połowie, belgijski talent, 19-latek Bolingoli Mbombo. Jego gole z 80.    i 90. minuty dały wygraną Brugge. Belgowie awansowali do ćwierćfinału. Wyeliminowali ostatniego z przedstawicieli Turcji w europejskich pucharach.

19.03.2015, godz.21.05, Liga Europy, 1/8 finału, mecz rewanżowy: Besiktas Stambuł – FC Club Brugge 1:3(0:0)