BBC Sport (Twitter)

Chelsea blisko ćwierćfinału Ligi Europy. W pierwszym meczu 1/8 finału The Blues pokonali przed własną publicznością Dynamo Kijów 3:0. Cały mecz w barwach przyjezdnych rozegrał Tomasz Kędziora.

Na papierze, za zdecydowanego faworyta tego dwumeczu uchodzi Chelsea. The Blues są zresztą wymieniani jako jedni z głównych kandydatów do końcowego triumfu w Lidze Europy. Wbrew pozorom, Dynamo nie stało jednak przed dzisiejszym spotkaniem na straconej pozycji. Wicemistrzowie Ukrainy mogli swoich szans upatrywać zwłaszcza w… rotacji, na jaką zdecydował się Maurizio Sarri. W wyjściowym składzie Chelsea zabrakło bowiem chociażby Edena Hazarda, N’Golo Kanté czy Gonzalo Higuaína.

Londyńczycy najwyraźniej nie odczuli jednak nieobecności swoich liderów, gdyż od pierwszego gwizdka sędziego byli stroną przeważającą. W 17. minucie tę przewagę udokumentowali. Z lewej flanki w pole karne wbiegł Pedro, zagrał do Oliviera Giroud, a ten piętką między nogami rywala oddał piłkę Hiszpanowi, który umieścił ją w siatce.
Gospodarze próbowali pójść za ciosem i jeszcze w pierwszej połowie wypracować sobie solidną zaliczkę. Sam Pedro dwukrotnie stanął przed szansą na swoje kolejne gole, ale w obydwu przypadkach przegrał pojedynek z Denysem Bojko. Dynamo natomiast ani razu w pierwszej odsłonie nie potrafiło zagrozić bramce Kepy Arrizabalagi i na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Chelsea.

Po zmianie stron gospodarze w dalszym ciągu dominowali. Stwarzali jednak znacznie mniej sytuacji bramkowych niż w pierwszej połowie. Kibice na Stamford Bridge wreszcie doczekali się jednak kolejnego gola swoich ulubieńców. W 65. minucie perfekcyjnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Willian.
W końcówce meczu Dynamo nieoczekiwanie się przebudziło. Goście napędzili mnóstwo strachu londyńczykom, ale nie zdołali strzelić kontaktowego gola. Mało tego, tuż przed końcem meczu narazili się na kontrę, po której Chelsea podwyższyła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Callum Hudson-Odoi. The Blues pewnie wygrali 3:0 i jedną nogą są już w ćwierćfinale Ligi Europy.