Liga Konferencji Europy: Roma wywalczyła awans last minute + reszta wyników

AS Roma/Twitter

Nadzieje na dowiezienie jednobramkowego prowadzenia bez wysiłku okazały się płonne. Vitesse popsuło plany Romie i Rzymianie do końca drżeli o awans. Ostatecznie jednak w doliczonym czasie gry wywalczyli awans.

Pierwsza połowa tego spotkania to klasyczne 0:0 po bezbarwnym. Holendrzy bezskutecznie próbowali grać długimi piłkami do przodu, a Roma dreptała sobie w miejscu licząc na utrzymanie rezultatu z pierwszego spotkania. Okazjonalnie gracze Mourinho tworzyli sobie sytuacje, ale niewiele z tego de facto wynikało.

Emocje zaczęły się w drugiej części spotkania. Ekipa z Arnhem ruszyła do poważniejszych ataków i Roma musiała się bronić. Bronili się jednakowoż do 62′ minuty, bo wówczas nadeszła bomba z powietrza Wittka przy asyście Dasy. Potężne uderzenie, z którym nie mógł poradzić sobie Rui Patricio. Inną kwestią jest to, że chwilę wcześniej po starciu, które wielu sędziów uznałoby za faul ucierpiał Pellegrini. W Lidze Konferencji VAR-u jednak nie ma i akcja poszła dalej dając Niemcowi przepięknego gola.

Roma widząc, że ucieka im awans do 1/4 rzuciła się do desperackich ataków. Brakowało jednak składności i precyzji i każda biegnącą minuta coraz mocniej wskazywała na dogrywkę. Takowej jednak nie było, bo w 91′ minucie na prawej stronie znalazł się Karsdorp, zgrał do Abrahama, a Anglik głową pokonał bramkarza rywali dając upragniony awans swojej drużynie. Tammy Abraham po raz kolejny w tym sezonie strzela arcyważną bramkę.

AS Roma 1 : 1 Vitesse

90+1″ Abraham – 62′ Wittek

Feyenoord 3 : 1 Partizan Belgrad

45′ Dessers, 59′ Nelson, 90′ Linssen – 61′ Gomes

Gent 1 : 2 PAOK

40′ Depoitre – 20′ Crespo, 77′ Augusto

LASK 4 : 3 Slavia Praga

36′ i 76′ Wiesinger, 87′ Gruber, 89′ Schmidt – 24′ Olayinka, 37′ Bah, 62′ Sor,