LE: Arsenal wygrywa z Valencią i jest blisko finału

Arsenal ograł Valencię i jest blisko finału Ligi Europy.

Arsenal FC (Twitter)

Piłkarze Arsenalu FC pokonali Valencię CF 3:1 w półfinałowym meczu Ligi Europy. Dwie bramki dla Kanonierów zdobył Alexandre Lacazette, swoje trafienie dołożył też Pierre Emerick Aubameyang, dla gości gola strzelił Mouctar Diakhaby.

Liga Europy była już chyba ostatnią nadzieją dla obu drużyn bo ich sytuacja w ligach jest słaba. Arsenal zajmuje 5. miejsce w Premier League, a Valencia 6 w La Liga

Pierwsi w tym meczu zaatakowali goście. Dani Parejo podał pod bramkę, tam strzelał Carlos Soler, ale z kilku metrów kopnął w trybuny. Następna akcja Valencii zakończyła się bramką. Parejo dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę głową przedłużył Rodrigo, a futbolówkę do bramki skierował Mouctar Diakhaby. Podopieczni Marcelino długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 18. minucie Alexandre Lacazette podał prostopadle do Pierre Emericka Aubameyanga, ten minął obrońcę i bramkarza, odegrał do Lacazette’a, a Francuz bez problemu trafił do pustej bramki. Gabończyk do asysty mógł dołożyć gola, lecz piłka po jego uderzeniu powędrowała w trybuny. Kanonierom w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Granit Xhaka dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, a swoją drugą bramkę uderzeniem głową zdobył Lacazette. Podopieczni Unaia Emery’ego mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę przed przerwą jednak strzał Aubameynaga z woleja był minimalnie niecelny. Do przerwy Arsenal prowadził z Valencią 2:1.

W pierwszych minutach pierwszej połowy minimalną przewagę miała Valencia, ale nie potrafiła konkretnie uderzyć na bramkę Kanonierów. W 67. miucie okazję na podwyższenie wyniku miał Lacazette, lecz świetnie po jego strzale interweniował Neto. Blisko zdobycia bramki wyrównującej był Kévin Gameiro, ale z kilku metrów kopnął nad bramką. Próbę strzału z dystansu podjął Xhaka jednak jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. W doliczonym czasie gry Arsenal dopiął swego celu i podwyższył prowadzenie. Sead Kolašinac dośrodkował pod bramkę, a tam z pierwszej piłki do siatki trafił Aubameyang. Ostatecznie Arsenal pokonał Valencię 3:1 i jest blisko finału Ligi Europy.