LE: Remis we Frankfurcie

Dzięki bramkowemu remisowi na wyjeździe, Chelsea jest minimalnie bliżej finału Ligi Europy.

twitter.com/Squawka

Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze półfinałowe spotkanie Ligi Europy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Chelsea. Oba gole padły w pierwszej połowie meczu.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały raczej spokojnie. Chelsea starała się kontrolować przebieg gry, ale wyraźnie brakowało im lidera, jakim na co dzień jest Eden Hazard. Maurizio Sarri postanowił dać odpocząć Belgowi i posadził go na ławce rezerwowych. Gospodarze natomiast, spokojnie czekali na swoją szansę i doczekali się w 23. minucie. Pierwszy celny strzał na bramkę rywala przyniósł im gola. Do siatki trafił najlepszy w tym sezonie strzelec Eintrachtu – Luka Jović.
Londyńczycy próbowali odpowiedzieć. Choć słowo “próbowali” jest chyba w tym przypadku nieco na wyrost. Ich gra przez długi czas ograniczała się bowiem do wymiany podań na połowie rywala. Nie wynikało z tego jednak żadne zagrożenie. Do czasu. W końcówce pierwszej odsłony, podopiecznym Maurizio Sarriego wreszcie udało się wyrównać. Po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Pedro, który pokonał Kevina Trappa.

Gol do szatni najwyraźniej dodał skrzydeł gościom, którzy od pierwszych minut drugiej połowy byli stroną dominującą. Blisko zdobycia bramki byli Ruben Loftus-Cheek oraz David Luiz, po którego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.
Niewiele brakowało, aby niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce meczu. Piłkarze Eintrachtu dwukrotnie byli bliscy skarcenia rywali za ich niefrasobliwość w defensywie. Londyńczycy wychodzili jednak z opresji obronną ręką. Ostatecznie, wynik meczu nie uległ już zmianie. Bramkowy remis, przed rewanżem w nieznacznie lepszej sytuacji stawia zespół Chelsea. Drugie spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami już 9 maja na Stamford Bridge.