Liga Europy: Eintracht Frankfurt zwycięzcą!

Eintracht Frankfurt wygrywa Ligę Europy w sezonie 2021/2022. W wielkim finale podopieczni Oliviera Glasnera po serii rzutów karnych pokonali Rangers. W regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1.

W pierwszej połowie gra wyglądała głównie tak, że dłużej przy piłce utrzymywali się Rangersi, ale groźniejsze sytuacje tworzył Eintracht. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Ansgar Knauff, który z łatwością przedostał się w szesnastkę i momentalnie uderzył, lecz kapitalnie interweniował Allan McGregor, który uratował swoją drużynę przed stratą gola. W 26. minucie szkocka drużyna postanowiła wreszcie zaatakować bramkę Kevina Trappa. Na finezyjnie uderzenie zza szesnastki zdecydował się Joe Arribo i trzeba go pochwalić za to uderzenie, bo futbolówka tylko minimalnie przeleciała obok słupka. Chwilę po upływie drugiego kwadransa Rangersi po raz kolejny zagrozili podopieczni Oliviera Glasnera. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę głową uderzał John Lundstram, lecz Kevin Trapp był czujny i skutecznie obronił. Sędzia do pierwszej połowy doliczył aż sześć minut, ponieważ na początku spotkania Sebastian Rode długo był opatrywany przez sztab medyczny. Obie drużyny nie wykorzystały jednak dodatkowego czasu i do przerwy goli w Sewilli nie widzieliśmy.

Od początku drugiej połowy obraz gry troszeczkę się zmienił, bo dłużej przy piłce był Eintracht i chyba go to trochę wybiło z rytmu, bo w 57. minucie Tuta popełnił fatalny błąd, gdy zagrał futbolówkę do tyłu, a tam przejął ją Arribo, który wyszedł sam na sam z Trappem i bezlitośnie go pokonał. Niecałe dziesięć minut później do remisu mógł doprowadzić Daichi Kamada, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i podciął nad nim futbolówkę, lecz minimalnie przestrzelił. Chwilę później już nic nie uratowało podopiecznych Giovanniego Van Bronckhorsta przed stratą gola. Filip Kostić po ziemi dośrodkował w pole karne, tam tylko stopę dołożył Rafael Borre i doprowadził do remisu. Później obie drużyny grały już dosyć zachowawczo i wyglądało to tak, jakby bały się zaryzykować, bo grozi to stratą gola. Taki styl gry mógł oczywiście doprowadzić tylko do jednego, do dogrywki.

W dogrywce niestety tempo i intensywność meczu były już gorsze niż w w regulaminowym czasie gry. Oczywiście pojedyncze sytuacje bramkowe się zdarzały, ale nie były one zbyt groźne. Ze strony Rangersów mocno w środek bramki uderzył Borna Barisic. Z jego strzałem z problemami poradził sobie Trapp. Z drugiej strony uderzeniem zza pola karnego odpowiedział Ajdin Hrustic, który ostatecznie strzelił obok słupka. Szkocka drużyna pod koniec dogrywki zdecydowała się jeszcze na jeden zryw i było bardzo blisko bramki, Kemar Roofe kapitalnie podał pod bramkę, tam sytuację zamykał Ryan Kent, ale Eintracht świetną interwencją uratował Trapp. Ostatecznie o tym, kto w sezonie 2021/2022 wygra Ligę Europy musiała rozstrzygnąć seria jedenastek.

W rzutach karnych minimalnie lepsi byli podopieczni Oliviera Glasnera, którzy na pięć karnych wykorzystali wszystkie, a w drużynie Rangersów pomylił się Aaron Ramsey, którego strzał zatrzymał Kevin Trapp. Dzięki tej wygranej Eintracht w następnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów i będzie piątą drużyną reprezentującą Bundesligę w tych rozgrykwach.