Latający Słoweniec uratował trzy punkty. Inter pokonuje Napoli

Samir Handanović

90minut.com

Inter wygrał u siebie w hicie kolejki przeciwko Napoli (1:0). Niestety, arbiter nie wytrzymał presji tego spotkania. Handanović znowu w formie

Początkowe dziesięć minut spotkania obie drużyny poświęciły na wyczucie swoich rywali. W tym czasie dominowała mocna walka w środku pola. Pierwszą zmianę Gennaro Gattuso musiał przeprowadzić w 16. minucie. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał Dries Mertens. Belg najprawdopodobniej skręcił kostkę. Na jego miejsce pojawił się człowiek do zadań specjalnych w Neapolu – Andrea Petagna.

Pierwszą groźną okazję w tym spotkaniu miał Lautaro Martinez, który w 17. minucie posłał piłkę kilka centymetrów obok słupka Ospiny. Przed przerwą Zieliński również spróbował swoich sił. Jednak futbolówka – po uderzeniu z woleja – opuściła boisko. Bramkarze obu ekip nie mieli w pierwszej połowie meczu zbyt wiele do roboty. Niestety najciekawszym elementem tego spotkania do 45. minuty były kontrowersyjne decyzje sędziego. Arbiter Davide Massa nie widział nawet najbardziej oczywistych przewinień piłkarzy.

Pierwszą namiastką emocji po przerwie była interwencja Handanovicia po strzale Insigne w 68. minucie. Tak naprawdę to dopiero wtedy rozpoczęło się to spotkanie. Dwie minuty później Darmian padł w polu karnym ekipy z Neapolu. Sędzia po tej sytuacji wskazał na wapno. Oczywiście wzbudziło to sprzeciw całej drużyny Gennaro Gatusso. Jednak według arbitra, piłkarze posunęli się w dyskusji za daleko. Lorenzo Insigne, za swoje słowa został wyrzucony z boiska. Do piłki podszedł Lukaku, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po czerwonej kartce to spotkanie zmieniło się w regularną wojnę. Z ławki trenerskiej ciągle było słychać oskarżenia lecące w stronę arbitra. Zawodnicy coraz częściej faulowali, co poskutkowało posypaniem się żółtych kartek. Zespół spod Wezuwiusza rzucił się do odrabiania strat i nie miał zamiaru odpuszczać ekipie Antonio Conte. Jeszcze w doliczonym czasie gry Petagna trafił w słupek bramki Handanovicia. Napoli do końca walczyło jednak bramkarz Interu nie pozwolił  wywieźć z legendarnego San Siro chociaż jednego punktu.