Premier League: Liverpool wygrywa rzutem na taśmę. Przepiękny gol Hallera przeciwko Crystal Palace (wideo)

Premier League

Liverpool ostatecznie pokonał Tottenham i awansował na 1. miejsce w tabeli. W pozostałych spotkaniach zobaczyliśmy bezbramkowy remis na Craven Cottage i zjawiskowe trafienie wyrównujące w meczu West Hamu z Crystal Palace.

The Reds wyszli na prowadzenie w hicie tej kolejki i ostatecznie tenże hit wygrali. Wynik otworzyli w 26′ minucie za sprawą Salaha. Egipcjanin skorzystał z zamieszania w polu karnym i gdy piłka trafiła ostatecznie pod jego nogi strzelił. Traf chciał, że piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Spurs uniemożliwiając jakąkolwiek obronę Hugo Llorisowi. Mistrzowie Anglii cieszyli się jednakowoż z prowadzenia niecałe 10 minut. Humory popsuł im Son Heung-Min, który po świetnym, prostopadłym zagraniu od Lo Celso wyszedł sam na sam z Alissonem i nie pomylił się. Uderzył po krótkim słupku i doprowadził do remisu.

Mimo ogromnej dominacji w sytuacjach bramkowych, The Reds długo nie potrafili przełamać defensywy drużyny Jose Mourinho. Udało się to dopiero w 90 minucie. Decydującego gola w tym spotkaniu zdobył Roberto Firmino. Wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrew Robertsona i mocnym strzałem w głową przypieczętował pozycję lidera tabeli swojej drużyny.

Liverpool 2 : 1 Tottenham

26′ Salah, 90′ Firmino – 33′ Son

W pozostałych spotkaniach rozgrywanych w tym samym czasie padły dwa remisy. W meczu Brighton z Fullham był to remis bezbramkowy. Piłka raz co prawda wylądowała w siatce za sprawą Adama Lallany, ale gola nie uznano przez zagranie ręką.

W drugim spotkaniu zaś West Ham podejmował u siebie Crystal Palace. Mimo wyraźnej przewagi w dużej części meczu gości ostatecznie padł remis 1:1. Wynik strzałem głową przy asyście Joela Warda otworzył Christian Benteke. Belg odznaczył się w meczu także otrzymaniem czerwonej kartki 20 minut przed końcem spotkania. Odpowiedzią Młotów było zjawiskowe trafienie przewrotką Sebastiana Hallera po wrzutce od Coufala. Przepiękna bramka do podziwiania poniżej. Po czerwonej kartce dla rywali, podopieczni Moyesa finalnie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Mieli jeszcze parę szans by wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie stanęło na podziale punktów.