La Liga Santander: Sansone bohaterem z ławki

Mundo Deportivo

W ramach jedenastej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, znajdujący się na szóstej pozycji Villarreal podejmował na Estadio de la Cerámica zamykającą tabelę Malagę. Żółta Łódź Podwodna pokonała przyjezdnych z Andaluzji 2:0, a obie bramki zdobył Nicola Sansone, który pojawił się na boisku w drugiej części spotkania. Nie obyło się również bez błędów hiszpańskich arbitrów, którzy kilkukrotnie podejmowali złe decyzje.

Już od pierwszych sekund inicjatywę nad meczem zaczęli przejmować gospodarze. Ustawili się oni bardzo wysoko, nie pozwalając gościom na zbyt wiele. W 6. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Bakambu, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Goście swoją pierwszą okazję mieli w 14. minucie Keko wykonał wysokie dośrodkowanie w pole karne. Było ono jednak nieudane, gdyż obrona przeciwników przejęła piłkę. Kolejną okazję na bramkę piłkarze Villarrealu mieli już w 22. minucie, kiedy to Chuca strzelał z rzutu wolnego, niestety niecelnie. Zaledwie cztery minuty później dośrodkowanie z prawej części boiska wykorzystał Bakambu umieszczając piłkę w siatce. Na jego nieszczęście sędzia ponownie odgwizdał spalonego. Od około 35 minuty piłkarze Michela zaczęli coraz częściej bywać w polu karnym gospodarzy. Żadnej z wypracowanych okazji nie zdołali zamienić na bramkę. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od szybkich ataków gospodarzy na bramkę rywala. Po jednej z takich akcji z kontrą ruszyła Malaga, uzyskując rzut rożny. Podszedł do niego Recio, ale obrona Villarrealu zdołała sobie z nim poradzić. W kolejnych minutach można było zauważyć trudności w rozgrywaniu przez gospodarzy, co śmiało mogli wykorzystać goście. W 63. minucie z rzutu wolnego ponowie uderzał Recio. Barbosa nie miał większych problemów z jej złapaniem. Wola walki i chęć objęcia prowadzenia przez gospodarzy w końcu przyniosły oczekiwany efekt. W 68. minucie dośrodkowanie od Carlosa Bacci wykorzystał Nicola Sansone, który chwilę wcześniej został wprowadzony na boisko. Osiem minut później Sansone znów dał powody do radości. W sytuacji ,,sam na sam” z Roberto Jiménezem strzelił pewnie i precyzyjnie. W 84. minucie piłka znalazła się w siatce po raz trzeci, lecz sędzia tego gola nie uznał – Bakambu ponownie znalazł się na pozycji spalonej. Piłkarze gości próbowali stworzyć sobie okazję na gola kontaktowego, ale nie zdołali przebić się przez dobrze ustawioną w końcówce spotkania obronę Villarrealu. Spotkanie kończy się wynikiem 2:0.