Bez niespodzianki – Legia pokonuje Pogoń

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

15. kolejkę Ekstraklasy zamknęła potyczka Pogoni Szczecin z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski pokonali gospodarzy 3-1 i przed przerwą reprezentacyjną zajmuje pozycję wicelidera.

Ku zaskoczeniu większości kibiców gospodarze dobrze weszli w ten mecz, stwarzając kilka niebezpiecznych sytuacji pod bramką Arkadiusza Malarza. Zdominowana przez szczeciniaków pierwsza połowa została przedłużona o 4 minuty z powodu odpalenia rac przez kibiców obecnych na stadionie. Ten właśnie czas został idealnie wykorzystany przez podopiecznych Romeo Jozaka, którym udało się wywalczyć rzut karny. Bramkę do szatni zdobył Łukasz Broź.

Na drugą połowę wyszły podobne drużyny – zmotywowana Pogoń i nieco senna Legia. Takie nastawienie zaowocowało bramką dla Portowców w 62 minucie, której autorem był Kamil Drygas. Romeo Jozak zaimponował natomiast dobrą zmianą, gdyż Thibault Moulin, którego posłał do boju, ponownie wyprowadził stołeczny klub na prowadzenie. Jeżeli szukalibyśmy największego pechowca tego wieczoru, zapewne zostałby nim Lasza Dwali, który w pierwszej połowie sprokurował jedenastkę, faulując Michała Kucharczyka, a w 82. minucie wbił piłkę do własnej siatki, czym pozbawił swojej drużyny szansy na wyrwanie choć jednego punktu przyjezdnym.

Reasumując – Legia nadal nie gra najwybitniejszego futbolu pod słońcem, ale być może właśnie to jest skutkiem ich dzisiejszej wygranej. Wygląda na to, że Romeo Jozak zrozumiał, iż polskiej ligi nie wygra się tiki-taką, a prostym kopaniem futbolówki. Takie są już nasze realia. Sympatycy Dumy Pomorza nie powinni czuć się zawiedzeni postawą swoich zawodników i mogą raczej odpuścić atak na klubowy autokar, który zapowiadali jeszcze kilka dni temu.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1:3

Łukasz Broź (k) 45′,  – Thibault Moulin 77′, Lasza Dwali (sam.) 82′, Kamil Drygas 62′,

Pogoń: Łukasz Załuska – Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasza Dwali, Ricardo Nunes – Jakub Piotrowski (63′ Rafał Murawski), Tomasz Hołota – Spas Delew (81′ Sebastian Kowalczyk), Kamil Drygas, Adam Gyurcso (86′ Dariusz Formella) – Adam Frączczak

Legia: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź (85′ Artur Jędrzejczyk), Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Krzysztof Mączyński, Tomasz Jodłowiec (73′ Michał Kopczyński) – Cristian Pasquato (60′ Thibault Moulin), Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk – Jarosław Niezgoda

Żółte kartki: Frączczak, Fojut, Kowalczyk, Nunes (Pogoń)

Sędzia: Tomasz Musiał