La Liga: Real wygrywa z Las Palmas

ESPN FC

W meczu 11. kolejki La Liga Real Madryt pokonał La Palmas 3:0. Bramki dla Królewskich zdobyli Casemiro, Marco Asensio i Isco.

Już w 3. minucie Real powinien wyjść na prowadzenie. Cristiano Ronaldo podał do Karima Benzemy, strzał Francuza dobrze obronił bramkarz gości. Niecałe pół godziny później, Królewscy mieli kolejną świetną okazję. Ronaldo ograł jednego obrońcę, uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał otarł się o  słupek. Portugalski napastnik nie grał zbyt dobrego spotkania,o czym świadczy uderzenie prosto w bramkarza po dośrodkowaniu Marcelo. Gospodarze w końcu dopięli swego. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z obrońców Las Palmas zagrał piłkę na głowę Casemiro, a reprezentant Brazylii pewnie trafił do siatki.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry się nie zmienił. Nadal dominował Real, efektem tego była bramka na 2:0. Toni Kroos dośrodkował z rzutu wolnego, bramkarz Las Palmas wypiąstkował piłkę, a pięknym strzałem z pierwszej piłki popisał się Marco Asensio. Gol stadiony świata. Marzenia o remisie dla Las Palmas zabił Isco, który wykończył podanie Cristiano Ronaldo.

Ostatecznie Real pokonał Las Palmas 3:0 i w małym stopniu zamazał plamę po porażkach z Gironą i Tottenhamem. Natomiast dla Las Palmas była to siódma porażka z rzędu w lidze.