LaLiga: Remis Deportivo z Levante

Dziś na Estadio Municipal de Riazor Deportivo podejmowało Levante. Mecz ten był pełen emocji od początku do końca, w ostateczności oba zespoły podzielił się punktami.

Pierwszą bramkę zdobył w Adrian po dośrodkowaniu Lucasa Pereza z rzutu wolnego. W 34. minucie boisko musiał opuścić Celso Borges z powodu szybkiego uzbierania dwóch żółtych kartek. Mogło by się więc wydawać, że zespół Cristobala Parrallo nie podniesie się po stracie zawodnika. Ci jednak nie poddawali się i zdołali strzelić gola na 2:0 przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Druga połowa należała do Levante. Przyjezdni włączyli wyższy bieg, musieli gonić wynik. Przez długi czas futbolówka nie mogła wpaść do bramki strzeżonej przez Rubéna. Oblicze to odmienił Ivi zdobywając dwie bramki kolejno w 80. i 84 minucie. Trafienia te dały upragniony remis i cenny punkt w celu utrzymania się w lidze. Deportivo zajmuje obecnie 18. miejsce w 17. puntami na koncie, zaś Levante sklasyfikowało się na 16. lokacie z 19. punktami.

27.01.2018, 20. kolejka LaLiga Santander, Estadio Municipal de Riazor, La Coruña

Deportivo La Coruña – Levante UD 2:2 (2:0)